Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

Evropa má nové lídry ve snižování uhlíkové stopy

Modřanský cukrovar

Deník Financial Times zveřejnil ve spolupráci se společností Statista seznam nejudržitelnějších evropských firem „Europe’s Climate Leaders 2022“. Přísnými kritérii hodnocení redukce uhlíkové stopy v období 2015 – 2020, přitom ze 4 000 hodnocených společností prošla jen desetina. Ve výběru se umístila i stavební a developerská společnost Skanska, jejímž cílem je snížit vlastní emise mezi lety 2015 a 2030 až o 70 %, a to především efektivnějším využitím materiálů a energie.

Evropa má nové lídry ve snižování uhlíkové stopy, mezi premianty jsou i stavební firmy

Do roku 2045 chce v uhlíkové zátěži dosáhnout na nulu. Skvělého hodnocení dosáhla Skanska díky svému dlouhodobému úsilí, který se zasloužil o to, že již od roku 2015 snížila vlastní uhlíkovou stopu již o 47 %. Skanska považuje respekt k životnímu prostředí a přírodním zdrojům za zcela zásadní a pravidelně na trh přichází s řadou inovativních technologií pro dosažení udržitelné výstavby energeticky hospodárných rezidenčních a kancelářských budov.

Na českém trhu se Skanska jako první zavázala k projektování a výstavbě udržitelného bydlení s mezinárodní certifikací BREEAM a v létě zde zahájí výstavbu první modrozelené čtvrti v Praze, Modřanský cukrovar, který efektivně hospodaří s vodou, energií i materiálem. Jednotka komerčního developmentu zase dlouhodobě hodnotí úsporný provoz a minimální dopad na životní prostředí prostřednictvím mezinárodní certifikace LEED. Vedle toho klasifikuje také vliv na fyzické a psychické zdraví nájemců pomocí certifikace WELL.

Metodiku a kompletní průzkum Financial Times & Statista naleznete na: Europe’s Climate Leaders | Financial Times (ft.com)

Mgr. Jan Pohorský

Podobné příspěvky

Biomasa jako obnovitelný energetický zdroj není uhlíkově neutrální

Afri

Digitalizace firmy znamená kompletní změnu přístupu k byznysu

Afri

Automatickým tříděním odpadů směřuje Praha k cirkularitě

Afri