Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

Letiště Praha hledá strategického partnera

Letiště Praha

Letiště Praha ve spolupráci s transakčním poradcem EY zahájilo proces hledání strategického partnera pro svou dceřinou společnost Czech Airlines Technics (CSAT). Cílem této aktivity je zejména zvýšit konkurenceschopnost společnosti CSAT a zajistit tak její atraktivitu pro zákazníky.

Letiště Praha hledá strategického partnera pro Czech Airlines Technics

letiště Praha„Celý proces zahájí oslovení potenciálních partnerů, kteří se také zabývají oblastí letecké údržby a oprav. Následovat bude několik kol jednání, zúžení počtu potencionálních partnerů a výběr nejvhodnějšího. Vše plánujeme v úzké spolupráci s naším jediným akcionářem uzavřít v první polovině příštího roku,“ uvedl předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos a dodal: „Nastavení optimální formy partnerství, míra budoucích synergií s Letištěm Praha a plán rozvojových aktivit budou podstatnou součástí vyhodnocení nabídek.“

Společnost Czech Airlines Technics byla založena 1. srpna 2010 jako dceřiná společnost Českých aerolinií. Od dubna 2012 byl majitelem společnosti její jediný akcionář, Český Aeroholding, a.s., od října 2018 se v důsledku fúze sloučením stala jejím jediným akcionářem společnost Letiště Praha, a. s. Czech Airlines Technics, někdejší technický úsek českého národního dopravce, má téměř stoletou tradici a zkušenost s hangárovou údržbou letadel, zejména s údržbou proudových letadel různých výrobců a letadlové techniky. Společnost zaměstnává více než 600 kvalifikovaných techniků, inženýrů a administrativního personálu a garantuje vysokou kvalitu poskytovaných služeb a odvedené práce s důrazem na důsledné dodržování bezpečnostních standardů.

O Czech Airlines Technics:

letadloCzech Airlines Technics zajišťují traťovou i těžkou údržbu, dále údržbu podvozků, komponentů či drakové opravy. Poskytuje také podporu provozovatelů či např. celní zajištění. Jen v loňském roce realizoval společnost CSAT 54 revizí těžké údržby na letounech typu Boeing 737, Boeing 737 MAX, Airbus A320 Family, Airbus A320neo a ATR. Na Letišti Václava Havla Praha je největším poskytovatelem traťové údržby či údržby a dílenskou opravu komponentů. Společnost Czech Airlines Technics je schopna pružně reagovat na náročné požadavky zákazníků při nákupu či prodeji náhradních dílů, spotřebního materiálu apod. 

V rámci služby podpory provozovatele společnost Czech Airlines Technics, a.s., zajišťuje pro provozovatele letadel činnosti nutné k zajištění provozuschopnosti letadel. Jedná se především o tvorbu předpisů pro údržbu a dat pro plánování a sledování údržby letadel a letadlových celků, dále pak sledování a zpracování dokumentace k provádění modifikací letadel, sledování parametrů motorů, manuály a data pro nakládání a vyvažování letadel a další. V oblasti údržby letadlových podvozků se společnost Czech Airlines Technics, a.s., zaměřuje především na generální opravy letadlových podvozků letadel typu Boeing 737 nové generace a provádí i opravy, modifikace a povrchové úpravy jednotlivých dílů. V roce 2022 společnost úspěšně dokončila celou řadu projektů údržby podvozků na úrovni generálních oprav, dílčích oprav a inspekcí letadlových podvozků a podvozkových dílů

Společnost Czech Airlines Technics, a.s., nabízí údržbu a parkování letadel pro dlouhodobé zákazníky a také pro další zákazníky z řad leteckých či leasingových společností. Společnost tuto službu poskytuje primárně na Letišti Václava Havla Praha, kde je hlavní sídlo i technické zázemí hangárů společnosti. Službu společnost Czech Airlines Technics, a.s., nabízí i přímo výrobcům letadel. Kombinace balíčku služeb parkování letadel současně s poskytováním prvotřídního servisu poskytuje společnosti významnou konkurenční výhodu. Na letadlech lze během doby parkování provádět pravidelné technické kontroly, včetně kontrol podvozků, různé modifikace, výměny náhradních dílů a další související činnosti.

Klára Divíšková

Podobné příspěvky

Firma AMiT investuje desítky milionů do vývoje a zahraniční expanze

Afri

České národní finále soutěže Creative Business Cup 2020

Afri

Stanovisko Podnikatelských odborů ke kritické situaci trhovců ze zakázaných vánočních trhů

Afri