Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

Nestlé k aktivitám v Rusku

nestle

Vzhledem k válce zuřící v Ukrajině se naše aktivity v Rusku omezují jen na poskytování nejzákladnějších potravin, jako je kojenecká výživa a lékařská/nemocniční výživa, nikoliv na vytváření zisku. Tento přístup je v souladu s posláním a hodnotami naší společnosti, neboť zachovává zásadu zajištění základního práva na jídlo.

Nestlé k aktivitám v Rusku

V Rusku zastavujeme prodej známých značek Nestlé, jako jsou mimo jiné KitKat a Nesquik. V Rusku nedosáhneme žádného zisku, takže ani nebudeme platit související daně. Pokud bychom i přesto zisku dosáhli, věnujeme ho humanitárním organizacím.

Tyto kroky doplňují naše předchozí opatření, kterými jsme zastavili dovoz do Ruska a vývoz z Ruska s výjimkou nejzákladnějších potravin, jako je dětská výživa a lékařská/nemocniční výživa. Zastavili jsme veškerou reklamu a kapitálové investice v zemi. Samozřejmě také plně dodržujeme všechny mezinárodní sankce vůči Rusku.

To doplňuje naši pomoc v podobě stovek tun potravin a rozsáhlé finanční podpory, kterou jsme již poskytli na podporu lidí v Ukrajině a uprchlíků v sousedních zemích. V našem úsilí pomoci budeme i nadále pokračovat. Stojíme na straně ukrajinského lidu a našich 5 800 zaměstnanců v Ukrajině.

Tereza Skrbková

Corporate Communication Manager

Nestlé Česko s.r.o.

Podobné příspěvky

Chemickou recyklací můžeme zrecyklovat i jiné materiály

Afri

Největší showroom laserů a CNC strojů ve střední Evropě

Afri

Primark zatím jen dohání Zaru či H&M

Afri