Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

Novým předsedou AMSP ČR byl zvolen Josef Jaroš

Josef Jaroš

Představenstvo Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) na dnešním zasedání zvolilo předsedou Asociace Josefa Jaroše. Funkci převezme po Karlu Dobešovi, který ji vykonával od října 2019, kdy nahradil dnešního ministra v demisi Karla Havlíčka.

Novým předsedou AMSP ČR byl zvolen Josef Jaroš

Josef Jaroš v minulém období působil v dozorčí radě AMSP ČR a od roku 2019 byl garantem projektu Fandíme řemeslu, který AMSP ČR zastřešuje. Je většinovým vlastníkem české poradenské skupiny Apogeo.

„Zvolení do předsednické funkce je pro mne poctou i závazkem,“ reagoval Jaroš na výsledek hlasování. „Uvědomuji si, že malí a střední podnikatelé a živnostníci jsou nejširším podnikatelským segmentem v České republice, krví ekonomiky. Mým cílem je sebevědomá Asociace, která asertivně hájí zájmy středních a menších podnikatelů a živnostníků a je nadále respektovaným partnerem veřejného sektoru. Tedy partnerem, který se nebojí říci, že něco není v pořádku a stojí za svoji členskou základnou,“ uvedl Jaroš.  

Karel Dobeš, který je ve vedení asociace od jejího založení v r. 2001, zůstává na svém postu místopředsedy představenstva. Bude se nadále věnovat především rozvoji zahraničních vztahů. Tato agenda nabývá na aktuálnosti s blížícím se českým předsednictvím v Radě Evropské unie.

MGR. PETR KOTEK

Podobné příspěvky

Bohatí lidé proto ve velkém investují do fyzického zlata

Afri

Česká pošta zruší přes dva tisíce pracovních míst

Afri

Digitální hrozby a strategie prevence kybernetických rizik

Afri