Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

O prodeji US Steel Košice se hovoří řadu let

Jeden z největších zaměstnavatelů na Slovensku, ocelárny US Steel, může být na prodej. O podnik se přitom zajímal i český miliardář Pavel Tykač  

Jeden z největších zaměstnavatelů na Slovensku, ocelárny US Steel Košice, může být na prodej. Prodej by potenciálně ohrozil pracovní místa tisíců jeho zaměstnanců. Kolos US Steel podle své dnešní zprávy (viz níže) zvažuje prodej svých částí nebo celého podniku, možná doprovázené stažením z burzy. Největším akcionářem US Steel je nyní společnost BlackRock, největší správce majetku na světě.

Podnik US Steel ve své zmíněné dnešní zprávě uvádí, že přijal ke zvážení nevyžádané nabídky na odkup jednotlivých svých částí i podniku jako celku.  

O prodeji konkrétně US Steel Košice se hovoří řadu let, nyní by tedy mohl být prodej košického závodu, největšího zaměstnavatele východní částí Slovenska, definitivně zpečetěn. O koupi košických oceláren se v poslední době zajímal například český miliardář Pavel Tykač nebo maďarský petrochemický podnik MOL. US Steel se svých dalších závodů v Evropě, konkrétně v Srbsku, již zbavil.

Spekulace o prodeji US Steel Košice jsou na Slovensku tradičně politicky třaskavým tématem, a pokud by se nyní opět rozhojnily, mohou promluvit do napjaté atmosféry před blížícími se tamními parlamentními volbami.

Lukas KovandaLukáš Kovanda, Ph.D.

www.lukaskovanda.cz

Podobné příspěvky

České národní finále soutěže Creative Business Cup 2020

Afri

Vláda ekonomiku nevypne …

Afri

Tesla dále hodlá investovat do bitcoinu

Afri