Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

O setkání kazašsko-české Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci

komora
Praha, 11. – 12. listopadu 2021 – proběhlo 11. zasedání Kazašsko-české mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci.
O setkání kazašsko-české Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci.
komoraJednání komise řídili náměstek ministra obchodu a integrace Republiky Kazachstán Kairat Torebayev a náměstkyně ministra průmyslu a obchodu České republiky Martina Tauberová. Spolupředsedové komise informovali účastníky jednání o stavu bilaterálního obchodu s tím, že v současné době dochází k nárůstu obchodního obratu, k čemuž přispěl nárůst exportu v aktuálním roce. z Kazachstánu do ČR o 15,8 %.
V rámci schůze se konala jednání několika pracovních skupin v několika oblastech: průmysl, energetika, zemědělství, nanotechnologie, zdravotnictví, školství atd. Strany projednávaly otázky spolupráce v oblasti jaderné energetiky, výroby energie z obnovitelných zdrojů, dodávek nejnovějších technologií v oblasti strojírenství, společné výroby na území Republiky Kazachstán a také výměny zkušeností v různých průmyslových odvětvích.
V rámci programu se také uskutečnil kulatý stůl na téma: „Investiční spolupráce mezi Republikou Kazachstán a Českou republikou”, kterého se zúčastnili zástupci vládních agentur, podnikatelských kruhů obou zemí. Česká strana byla seznámena s investičním klimatem naší země, opatřeními na podporu zahraničních investorů a perspektivami spolupráce s kazašskými společnostmi.
Během jednání vystoupil velvyslanec Republiky Kazachstán v ČR M. Tazhin, který poznamenal: „Evropa je pro Kazachstán již řadu let hlavním obchodním a investičním partnerem, Česká republika je aktivním členem tohoto důležitého integračního sdružení, jsme přesvědčeni, že budeme schopni dále prohlubovat obchodní kontakty a určovat nové příležitosti pro růst v naší společné práci”.
Zástupci Ministerstva průmyslu a rozvoje infrastruktury Republiky Kazachstán představili přístupy průmyslové a inovační práce a seznámili účastníky s činností speciálních ekonomických a průmyslových zón, strany též diskutovaly obchodně-ekonomickou spolupráci a rozvoj obnovitelných zdrojů energie v Republice Kazachstán. Závěrem jednání kazašsko-české mezivládní komise byl podpis společných dokumentů.
red.

Podobné příspěvky

Nově může každý investovat do sudů české whisky, s výnosem osm procent ročně. Má to smysl?

Afri

25 oříškových let

Afri

PPF ztrácí hlavního stratéga a vizionáře, čelí největší výzvě ve své třicetileté historii

Afri