Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

Opravárna otevřela u Prahy moderní servisní halu

opravna

Společnost Opravárna podepsala v seed kole investiční smlouvy v hodnotě téměř milionu EUR. Peníze půjdou z části do projektu Repairsys, který se zabývá především záručním servisem pro B2B zákazníky, vývojem vlastního softwaru a datově analytických modulů, například na výpočet CO2 firem. Druhá část investice zaplatila velkokapacitní servisní halu u Českého Brodu, která byla slavnostně otevřena ve čtvrtek 6. října.

opravarnaProjekt Repairsys vznikl na základě původního projektu Opravárna, který se věnoval především pozáručnímu servisu pro koncové zákazníky. Ukázalo se ale, že záruční servis má mnohem větší obchodní potenciál. Nyní provádí záruční servis například pro privátní značky Alzy, Mallu, Decathlonu nebo Bauhausu, z výrobců pak pracuje pro Berlin Brands Group, Vivax a nově získal autorizaci na malé domácí elektro Bosch.

Díky orientaci na záruční servis pro výrobce, dovozce a prodejce se nám daří rychle růst a o našich vizích jsme přesvědčili významné investory, kterým tímto děkuji za důvěru. Jejich peníze použijeme na další zlepšování servisních služeb a také do vývoje IT. Kromě vlastního zakázkového systému chystáme pro firmy možnost na základě dat o výrobcích dodaných na trh spočítat opravitelnost jejich výrobků, poskytneme jim cenná ekonomická data nebo jim spočítáme ekologickou stopu,“ plánuje zakladatel a CEO Jan Charvát. Repairsys jako servis pracuje ve dvou módech a po České a Slovenské republice má kolem 120 zasmluvněných techniků.

opravnaDruhým významným cílem, kam byly investiční peníze použity, bylo otevření velkokapacitní moderní servisní haly u Českého Brodu, která pojme tisíce zakázek měsíčně. Hala má rozlohu 1 600 m2 a má dva účely: slouží jednak jako moderně zařízený servis pro širokou škálu výrobků, zároveň je to i sklad náhradních dílů a výrobků. Servisují se zde různé typy produktů od fitness, zahradní techniky přes nářadí a elektro, zdejší technici navíc dokážou rozebrat neopravitelné výrobky na díly, čímž zvyšují opravitelnost a zároveň šetří životní prostředí. Pro skladování využívá Opravárna cloudový systém LOKiA od společnosti GRiT. Do nové haly se sváží výrobky z České republiky, Slovenska a CEE regionu. Dále nyní Opravárna založila pobočku v Rakousku a postupně expanduje do Rakouska a Německa.

opravnaV neposlední řadě investice poslouží pro nábor špičkových lidí. Kromě zkušeného Andrease Zduby, který nastoupil na pozici CTO, jsme najali nové lidi na sales a na pozici managing direktora nastoupil Martin Katzer, který do společnosti přišel z Footshopu. Bude se starat o denní exekutivu.

Mezi nejnovější investory patří Purple Ventures, Tilia Impact Ventures, Nation1 a rodinný trust Martina Ducháčka. Seed investiční kolo přichází zhruba rok a půl po kole, kdy do Opravárny investovali angel investoři. V současnosti je hodnota firmy ve vyšších desítkách milionů korun, majoritu si stále drží zakladatel a CEO.

„V Tilia Impact Ventures věříme, že ekonomika by měla fungovat v rovnováze se životním prostředí, a nikoliv na jeho dlouhodobý úkor. Pozorujeme však, že chování výrobců elektroniky a koncových spotřebitelů ve specifických segmentech není v souladu se základními principy cirkularity. Velké množství výrobců řeší záruční reklamace poskytnutím nového výrobku, místo toho, aby se snažili maximalizovat životnost již vyrobeného. RepairSys chce na své cestě tento neduh dále odstraňovat a omezit zbytečné plýtvání materiály. Mám obrovskou radost, že Tilia může RepairSysu na této cestě pomoci,” komentuje investici jeden z investorů.

RepairSYS posouvá servis výrobků do 21. století

„Dali jsme si jasný cíl, kterým je poskytovat našim firemním zákazníkům skutečný servis. Od začátku do konce, od reklamace přes samotnou opravu až po detailní výkaz oprav a analytiku. Na principu sdílených kapacit našich techniků a smluvních partnerů umíme optimalizovat dojezdové vzdálenosti k zákazníkům nebo výrobek vyzvedneme a dovezeme ho k nám na servis. Šetříme jim tak čas a peníze.

Prostřednictvím vlastního SW řešení a dispečinku řídíme chod servisních zakázek, zjednodušujeme administrativu a umožňujeme průběžné sledování stavů oprav zákazníky. Díky zkušenostem dosahujeme vysokého procenta opravitelnosti,“ popisuje chod společnosti její zakladatel Jan Charvát.

Eva Polívková

 

O firmě Opravárna

Opravárna patří mezi největší opravárenské sítě v České republice. Funguje na principu propojování zákazníka s nejbližším servisem či odborníkem za rozumnou cenu, profesionálů poskytující své služby je více než 1 500. Zákazníci se na Opravárnu mohou obrátit s nejrůznějšími problémy a potížemi od jednoduchých úkonů v domácnosti po renovace nábytku, elektroniky nebo opravu displeje telefonu. Posláním firmy je prodloužení životnosti výrobků, které by jinak skončily v odpadu, a navýšení procenta opravitelnosti. Opravárna se hlásí k zásadám společensky odpovědného podnikání a dává možnost přivýdělku i hobby opravářům a kutilům, kteří mohou svůj um nabídnout těm, co jej potřebují. Svou činností společnost přispívá k udržitelnému rozvoji a ochraně životního prostředí.

Podobné příspěvky

Startupy využily pandemii k přípravě na další expanzi. Za hranice by jim mohla pomoci business víza

Afri

CzechInvest představí nejkreativnější české startupy, letos online ze Zlína

Afri

Blokace podniku Vítkovice Steel ohrožuje až tisíce pracovních míst

Afri