Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

Pro studenty a mladé lidi se v Podnikatelském a inovačním centru hl. města uskuteční konference

BIP konference

V PIC bude konference Podnikni to 2021 pro mladé lidi a podporu jejich podnikavosti  Praha, dne 18. listopadu 2021 – Pro studenty a mladé lidi se v Podnikatelském a inovačním centru hl. města Prahy (PIC) uskuteční v pátek 19. listopadu konference Podnikni to 2021. Má jim ukázat, proč je dobré podnikat nebo být obecně aktivní, poradí, jak rozjet svůj byznysový projekt a jak pracovat s motivací a dalšími aktivitami v osobním rozvoji. Akci pořádá platforma Rise and Shine ve spolupráci s PIC, které spravuje Pražský inovační institut.

Konference Podnikni to 2021 pro mladé lidi a podporu jejich podnikavosti 

Pražský inovační institut rozvíjí podporu podnikavosti a reflektuje ji i v jiných svých projektech. Pro příští rok plánuje PIC další akce, v nichž bude téma opět rezonovat. Naším úkolem je podporovat podnikatelské prostředí v Praze nejen u zavedených podniků, ale i u startupů a také mladé generace. Právě u mladých lidí je to o změně myšlení, schopnosti, jak o podnikání přemýšlet,“ říká programová manažerka PIC Aneta Bednářová.

K hlavním řečníkům konference Podnikni to 2021 patří Bohumil Kartous, ředitel Pražského inovačního institutu (Pii) a odborník na inovace ve vzdělávání; inovátor a městský hacker Tomáš Studeník z FuckUp Nights a také improvizátor a lektor Martin Vasquez, který pravidelně připravuje řečníky pro TEDx Prague, firmy a s Rise and Shine spolupracuje od roku 2016. Tentokrát na svém workshopu účastníky naučí, jak zaujmout a prodat svůj nápad, například před investorem. “Tajemství úspěšného proslovu je struktura “Vidím – Cítím – Přeji si,“ říká Martin Vasquez. Jako další hosté se představí vysokoškolský pedagog Martin Šedivý, který založil společnost Playady, kde vyvíjí interaktivního herně-vzdělávacího robota. A jak vznikl nábytkářský startup Wuders, popíší jeho zakladatelé Jan a Dominik Herkovi.

Je to první akce s naším partnerem, Podnikatelským a inovačním centrem hl. m. Prahy, a proto jsme zvolili téma podnikání a podnikavosti obecně. Hlavním posláním konference je přiblížit mladým lidem, že podnikat nebo být obecně aktivní je vždy výhodnější a přináší jim to větší svobodu, ale zároveň i učí odpovědnosti,“ komentuje koordinátor Rise and Shine Pavel Filip.

Rise and Shine je platforma osobního rozvoje, která si klade za cíl podpořit studenty, jež na sobě chtějí pracovat a být úspěšní. Její misí je otevřít jim dveře k sebepoznání a větší efektivitě, aby se rozvíjeli a dělali v životě to, co je bude naplňovat. Rise and Shine chce dát studentům pevné základy v měkkých dovednostech.

Pražský inovační institut (Pii) založilo formou zapsaného ústavu hlavní město Praha v lednu 2020. Tato veřejně prospěšná organizace se zaměřuje na podporu rozvoje vzdělávání, města, podnikání a životního prostředí. Chce se stát rovněž spojnicí mezi světem byznysu a veřejnou i akademickou sférou. Od července 2020 vede Pii odborník na inovace ve vzdělávání Bohumil Kartous, o rok později začalo Pii spravovat také Podnikatelské a inovační centrum hl. města Prahy (PIC).

Šárka Mrázová
Pražský inovační institut 

Podobné příspěvky

Dejte lidem peníze, jako základní nepodmíněný příjem

Afri

Česká asociace franchisingu vyhlásila výsledky soutěže Franchisa roku  

Afri

Proč stále nemáme konkrétní informace z Vietnamu?

Afri