Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

Recyklace karet, zpětný sběr benefitních plastových karet

sodexo

Poprvé 5654, podruhé 8783. „A věříme, že letos se přiblížíme desetitisícové hranici,“ říká Tereza Knířová, tisková mluvčí společnosti Sodexo Benefity. Řeč je o zpětném sběru benefitních plastových karet, kterým vypršela platnost. Sodexo ho letos organizuje již potřetí.

Sodexo Benefity: Recyklace karet, rok třetí

Cílem společnosti Sodexo, celosvětového poskytovatele firemních benefitů, je snížit do roku 2025 emise uhlíku o 34 % a zároveň dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2035. Recyklace benefitních karet je jedním z projektů, který k tomuto cíli může přispět,“ říká Knířová a připomíná, že společnost Sodexo Benefity projekt odstartovala v covidovém roce 2021 jako první v České republice. Dodnes nevíme o jiné firmě, která by u nás karty od svých klientů vybírala a na své náklady recyklovala. O to více nás těší obrovský zájem firem i jednotlivých držitelů našich karet. Znovuzpracování plastového odpadu považujeme z hlediska udržitelnosti za téma číslo jedna. Doba rozpadu plastu je totiž skutečně dlouhá,“ dodává Tereza Knířová.

Sodexo loni spojilo své síly se společností Plastmakers.Vzhledem k množství vybraných karet jsme se s Plastmakers rozhodli vyrobit lavičku, o kterou projevilo zájem dopravní hřiště Technopark v Liberci,“ říká Tereza Knířová.

„Se Sodexo jsme vymysleli způsob, jak karty efektivně zpracovat a vdechnout jim nový život. Inovativní přístup spočívá ve využití tvaru karet bez nutnosti jejich dalšího drcení a tepelného zpracování. Tím se docílí energeticky úsporného recyklačního procesu. Těším se, co vymyslíme letos. Prioritou pro nás je, aby byl výrobek opravdu užitečný a nevyrobili jsme jen další plastový odpad,“ vysvětluje Tomáš Kolečář, zakladatel společnosti Plastmakers.

Stejně jako v předchozích letech věnuje Sodexo za každou vrácenou kartu 10 korun Nadaci Partnerství, která v rámci programu Sázíme budoucnost podporuje po celé republice výsadbu stromů. Loni takto Sodexo Nadaci předalo 87 830 Kč.

Peníze, které díky sběru karet Sodexo získáme, putují na výsadby a péči o stromy. Nové stromy vysazují dobrovolníci z řad obcí, neziskovek, škol a farností ve spolupráci s místními partnery, kteří jsou i budoucími garanty následné péče. Jen loni se díky partnerům jako je Sodexo podařilo podpořit 65 výsadeb. Po celé České republice vznikají nové aleje, remízky a větrolamy, které zkrášlují své okolí, ale také zadržují vodu a zmírňují dopady eroze a horka,“ vysvětluje Anna Poledňáková, vedoucí iniciativy Sázíme budoucnost.

Do projektu se mohou zapojit jednotlivci i firmy, stačí stravenkové nebo volnočasové karty, kterým skončila platnost, do konce dubna donést nebo poslat do sídla Sodexo Benefity na adresu:

Recyklace karet, Sodexo Pass Česká republika a.s., Plzeňská 3350/18, 150 00 Praha 5 – Smíchov

Aby byl sběr karet, co nejvíce udržitelný, Sodexo doporučuje, aby se lidé domluvili v rámci firem a posílali karty hromadně. Minimalizuje se tak dopad dopravy na životní prostředí.

O společnosti Sodexo Benefity

Sodexo je největším poskytovatelem zaměstnaneckých benefitů na českém trhu. Od roku 1992 v České republice nabízí firmám i institucím služby v oblastech zaměstnaneckých benefitů, motivačních programů a řešení pro veřejnou správu, ať už prostřednictvím elektronických karet a poukázek na stravování a volný čas, dárkových poukázek nebo systému na správu benefitů Cafeteria. Benefity Sodexo využívá 700 000 zaměstnanců a v největší benefitní síti je zapojeno více než 70 000 partnerů, u kterých je možné benefity uplatnit.

Foto: Sodexo

Dana Samková

Podobné příspěvky

Skupina Coloseum očekává letos tržby na úrovni předpandemického roku 2019

Afri

John Kerr promluví na setkání Primenetu 29.10.2018

Afri

Druhá vlna koronaviru může stát stovky miliard

Afri