Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

Skupina DIGNITY dosáhla rekordního obratu

Technologická a investiční skupina DIGNITY podnikatele Kamila Koupého dosáhla rekordního obratu a letos ho plánuje ještě navýšit. Meziročně společnost narostla o vice než 30 procent, tedy o 187 milionů. Její obrat tak loni představoval 758 milionů korun a letos má v plánu pokořit 850 milionů.

Panu Koupému se dlouhodobě daří udržovat stabilní růst investiční skupiny. K dalšímu zvyšování obratu mu mají pomoct jak nové investice, na které má skupina připraveny celkově vyšší desítky milionů korun, ale také personální akvizice. Ty jsou podle Koupého v současné době pro skupinu nutné.

Skupina roste tak rychle, že musíme rozšířit middle management a zajistit si tak lidi na další růst,” vysvětluje Koupý.

V uplynulých měsících DIGNITY posílila několik klíčových postů – na nově vytvořenou pozici Business Development Director nastoupil zkušený Lukáš Havrda, který se kromě celkového rozvoje skupiny zaměří především na mezinárodní byznysovou strategii yieldové agentury Performax.cz a technologické platformy AntiAdblock.com.

Tým Performaxu se rozrostl rovněž o Huberta Galla, který se ujal pozice Programmatic Strategist. Gall přestoupil do Performaxu z vydavatelského domu Czech News Center, kde předtím působil na podobné pozici.  

Letos plánuje DIGNITY další personální akvizice a investovat chce především do kvalitních lidí.

Kromě finančních výsledků zaznamenala skupina DIGNITY také významnou změnu ve vlastnické struktuře. Její dosavadní ředitel Jakub Hulík se stal též jejím spolumajitelem.

graf

 

Nejzajímavějším novým projektem v předchozích měsících se pro Dignity stal startup akcelerátor StartGuide.cz, který pomáhá s rozjezdem nově vznikajících startupů.

„Dobře si pamatuji, jak těžké jsou začátky. Proto chceme podpořit první krůčky u zajímavých projektů tak, aby měly šanci na úspěch,” vysvětluje majitel DIGNITY. StartGuide.cz v čele s Petrem Jahnem plánuje v nejbližší době investovat prostřednictvím fondu StartGuide ONE až 150 milionů korun.

Investiční skupinu DIGNITY založil podnikatel Kamil Koupý v roce 2008. Patří do ní výkonnostní agentura Performio.cz, mediální dům TISCALI MEDIA, a.s., zastupitelství ARBOmedia, s.r.o., yieldová  platforma Performax.cz, s.r.o.  a technologická společnost AntiAdblock.com.

Sabina Prokopcová                                

Matěj Senft
Media:list s.r.o. 

Podobné příspěvky

Bitcoin teď poprvé stojí víc než 50 tisíc dolarů, díky Elonu Muskovi i Mastercardu 

Redakce

Michelin přebírá společnost ČEMAT

Redakce

Nestlé k aktivitám v Rusku

Redakce