Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

Společnost ezConvey spustila ryze českou aplikaci Podpisovna

podpisovna-aplikace

Smlouvy, objednávky zboží nebo třeba účetní doklady. Společnost ezConvey po letech vývoje spustila ryze českou aplikaci Podpisovna, přes kterou mohou firmy i běžní lidé podepisovat jakékoliv dokumenty online. Podepisování v ní je v souladu se zákony, stejně jako při klasickém podpisu rukou. Zároveň zaručuje online ověření identity pomocí BankID, mojeID nebo přes NIA, pomocí údajů ze Základních registrů.

Na trh míří Podpisovna. Česká aplikace, přes kterou může kdokoliv podepisovat dokumenty online a se 100% jistotou

aplikace-podpisovnaDaňová přiznání i další komunikaci s úřady už Češi dávno řeší online. Doposud u nás ale chyběla podpisová aplikace, přes kterou by i běžný člověk mohl s kýmkoliv podepsat jakýkoliv dokument na dálku tak, aby měl klid na duši, že ho opravdu podepisuje se správnou osobou. To se díky Podpisovně mění.

Na českém trhu najdete několik aplikací umožňujících online podepisování. My ale ověřujeme totožnost se 100% jistotou, bezpečně, v naprostém souladu se zákonem a všemi dostupnými způsoby,” říká Michal Bočan, spoluzakladatel Podpisovny.

Podepisování ve spojení s ověřením identity pomocí BankID

Pro firmy i běžné občany bude podepisování v Podpisovně o to jednodušší, že mohou k ověření své totožnosti využít bankovní identitu (BankID), kterou vlastní už více než 60 % Čechů. Kromě toho aplikace nabízí i identifikaci na základě služby mojeID, Ve verzi pro týmy pak také přes NIA, pomocí údajů ze Základních registrů – tedy pomocí eObčanky, Mobilního klíče eGovernmentu a karty Starcos.

Používat Podpisovnu zvládne úplně každý. Na pár kliknutí ověříte svou totožnost, dokument podepíšete a následně jej odešlete protistraně či protistranám k podpisu. Jakmile protistrana dokument podepíše, všem zúčastněným přijde podepsaný dokument do e-mailu a je hotovo,” popisuje Bočan, jak probíhá proces online podpisu.

Běhání na poštu a skenování dokumentů je konec

Proč vlastně podepisovat online?

Lidé i firmy díky tomu ušetří spoustu času i tisíce korun ročně.

mobilOnline podepisování Čechy jednou provždy zbaví úmorných front na poště, ve kterých běžně čekají kvůli odeslání ručně podepsaného dokumentu. Stejně tak už není potřeba skenovat papírové dokumenty nebo osobní doklady a posílat je e-mailem, což je pracné a nebezpečné zároveň. Firmy pak ocení výdaje ušetřené za tisk, skladování dokumentů nebo personální náklady.

Podepsat lze nájemní smlouvu i účetní doklady

Osoby i soukromé subjekty webovou aplikaci Podpisovna využijí k podepisování řady dokumentů. Mezi ně patří třeba nájemní a rezervační smlouvy, objednávky zboží, účetní doklady, interní firemní dokumenty jako cestovní příkazy nebo zápisy z valných hromad a jakékoliv dodatky ke smlouvám.

Navíc odpadají veškeré obavy o bezpečnost, a to jak díky certifikovanému ověřování přes BankID, mojeID a registr NIA, tak díky tomu, že Podpisovna prošla důkladnými bezpečnostními testy a její vývoj jsme celou dobu konzultovali s právníky,” uzavírá Michal Bočan

Samotné podepisování dokumentů v Podpisovně je zdarma, registrovaní uživatelé zároveň bezplatně ověří jméno a příjmení podepisujících. Důkladné ověření pak stojí 65 Kč na osobu. Pro firmy a další větší skupiny je připravená verze Podpisovny pro týmy, která startuje na 1590 Kč měsíčně.

Více informací o Podpisovně najdete na webu www.podpisovna.cz, kde si ji také můžete vyzkoušet.

O firmě

logoezConvey je česká společnost sídlící v Praze, která se od roku 2019 zabývá vývojem softwaru v oblasti internetového zabezpečení a online identity osob. Její zakladatelé mají dlouholeté zkušenosti s prací na IT projektech pro korporace, banky i státní správu. V současnosti ezConvey provozuje služby iD Brána a Podpisovna, pomocí kterých instituce, firmy i obyčejní lidé ověřují svou totožnost online a podepisují dokumenty online. Společnost se částečně věnuje také IT poradenství.

Jakub Kolařík

Podobné příspěvky

Ustojí tuzemská ekonomika případnou odvetu Číny za tchaj-wanskou návštěvu českých politiků?

Afri

Vodní elektrárny ČEZ jedou na rekordní vlně

Afri

Je digitální suverenita Česka v ohrožení?

Afri