Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

Stanovisko Podnikatelských odborů k chystanému rozvolňování protiepidemických opatření

Radomil Babek

„Vláda opět ignoruje soudní rozhodnutí a porušuje zákon. Žádné odůvodnění, proč je opatření zaváděno. Žádné vysvětlení, čeho se tím či oním opatřením snaží dosáhnout. Jen zákazy, příkazy a hrozba sankcí pro živnostníky a drobné podnikatele,“ říká předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek. Podle něho představitelé vlády jen kopírují předchozí nařízení, které soudy opakovaně označily jako nepřípustné. Naopak ministři ještě arogantně stupňují rétoriku a nadále tak podrývají důvěru v právo a právní stát. 

Stanovisko Podnikatelských odborů k chystanému rozvolňování protiepidemických opatření

soukromniciPodnikatelské odbory znovu důrazně upozorňují, že provozovatelé obchodů a služeb nemohou a ani nesmí lustrovat své zákazníky a klienty. Nařízení, že živnostníci a podnikatelé někoho do svých provozoven nepustí, či aktivně kontrolují zda lidé (kteří jsou od sebe ve vzdálenosti menší než 1,5m) žijí ve společné domácnosti, jsou nelogická, v praxi nerealizovatelná a hlavně protizákonná. Vláda navíc vůbec nijak nezdůvodnila, proč se opatření týká jen maloobchodu a služeb. Zcela chybí jakákoli analýza rizik a opatření výrazně zasahují do práv občanů.

Vláda podle předsedy Podnikatelských odborů hlásí rozvolňování. Ve skutečnosti se jedná jen o pokračování buzerace živnostníků a malých podnikatelů. „To co představil ministr zdravotnictví, je vlastně jen prolongace neschopnosti Babišova kabinetu takzvaných odborníků problém racionálně řešit. Lidé se přece běžně potkávají v prostředcích hromadné dopravy a nikdo nekontroluje zda jsou spolucestující z jedné domácnosti. Na úřadech, v továrnách a dokonce ani v nemocnici nikdo nehlídá kolik lidí se nachází na 10 metrech čtverečních“, doplňuje Bábek.

Radomil Bábek: Místo rozvolňování pokračuje buzerace živnostníků a drobných podnikatelů


Podnikatelské odbory – Unie podnikatelských a živnostenských spolků, z. s. – mají více než 15 000 členů a jsou druhým největším zástupcem podnikatelů v ČR. Vznikly v únoru 2017 a jejich hlavním cílem je obrana živnostníků a drobných podnikatelů před nežádoucími a neoprávněným zásahy státu do podnikání.

Ing. Vanda Böhmová
tajemnice Podnikatelských odborů

Podnikatelské odbory – Unie podnikatelských a živnostenských spolků
kancelář Podnikatelských odborů:
Opletalova 919/5
110 00 Praha 1

Podobné příspěvky

Perlivá novinka SodaStream s originálními příchutěmi

Redaktor J.Hampl

S příchodem koronaviru covid-19 nastalo pro podnikatele nelehké období

Afri

Podzimní ekonomický náraz se blíží a pomoc vlády firmám vázne

Afri