Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

Startuje 18. ročník soutěží Firma roku 2023 a Živnostník roku 2023

Soutěže Firma roku a Živnostník roku jsou opět otevřeny všem malým a středním podnikatelům. Příležitost veřejně prezentovat svoji práci dostávají české firmy a živnostníci bez ohledu na zaměření, obor či velikost. Hledáme inspirativní příběhy úspěšných podnikatelů, tradičních rodinných firem a začínajících nadšenců. Dobré příklady táhnou a my o nich chceme vyprávět.

Soutěž Firma roku 2023 a Živnostník roku 2023

osvcRegionální podnikatelské žebříčky soutěží Firma roku a Živnostník roku každoročně sestavuje odborná porota ve všech 14 krajích České republiky. Do celostátního finálového kola postupují vítězové jednotlivých krajů. Finále soutěží je tradičně spojeno s galavečerem na Žofíně. Přihlásit se může každý podnikatel, který splní vstupní podmínky, a to prostřednictvím on-line přihlášky.

 

Je to tady! Projekt podporuje především malé a střední firmy

Lokální podnikání je po právu vnímáno jako páteř domácí ekonomiky, a proto je důležité, aby schopní a podnikaví lidé cítili podporu nejen svého okolí ale i odborné veřejnosti a médií. Řadu let ekonomové hlásají, že propojenost světa a globální obchod vede k jisté odolnosti a lepším možnostem nahrazování zdrojů. Nedávné krize nám však ukazují, že právě drobné regionální podnikání dokáže zafungovat velmi houževnatě. Rodinné firmy a živnostníci se museli umět ze dne na den adaptovat a rychle posouvat své podnikání směrem k aktuálním možnostem trhu, pružně měnit nabídku služeb, sahat do rezerv, transformovat své firmy.

Soutěže Firma roku a Živnostník roku dlouhodobě podporují zajímavé firmy a živnostníky a pomáhají jim na cestě k úspěchu. Ve výsledku není podstatné, kdo si ceny a tituly Firma roku nebo Živnostník roku odnese, společensky významná je především hodnota veřejné debaty o tématu podnikání v České republice.

Kdo se může přihlásit?

Do soutěží se mohou přihlásit živnostníci a malé a střední firmy působící v České republice s nejméně dvouletou účetní historií a s obratem do 1,5 miliardy korun a větší firmy s obratem do 3 miliard korun, kteří jsou minimálně jeden rok vlastníky platného živnostenského listu nebo jiného oprávnění k podnikání. V roce 2022 tak učinilo na 3000 podnikatelů. Zájemci o účast v letošním ročníku soutěží se mohou do 16. června přihlásit zde na webu firmaroku.cz.

Podnikatelské subjekty mohou být do soutěží také nominovány, třeba svými známými, kolegy, zaměstnanci nebo zákazníky.

 A co podnikatele a živnostníky čeká?

Účastník soutěže vyplní přihlášku, ve které popíše své podnikání. Účast v soutěžích je zcela bezplatná, soutěžící nehradí žádný poplatek. Registrace zabere jen pár chvil. Slavnostní vyhlášení krajských výsledků proběhne živě v září a říjnu letošního roku ve všech regionech České republiky. O postupu rozhoduje krajská porota, přítomni jsou také regionální novináři. Vítěz z každého kraje postoupí do celorepublikového finále, v němž bude udělen titul Firma roku 2023 a Živnostník roku 2023. Vyhlášení celkových vítězů proběhne v prosinci letošního roku v Praze na Žofíně za přítomnosti České televize.

 Pomozte nám zjednodušit podnikatelské prostředí v ČR. Nominujte Absurditu roku a Zlatý paragraf!

Které z nařízení státní moci vás nejvíce štve? Podělte se s námi o to. Ode dneška má kdokoli možnost navrhnout zákonné nařízení do ankety Absurdita roku. Jejím cílem je upozornit na nejnesmyslnější byrokratické povinnosti ukládané podnikatelům. Nově také anketou Zlatý paragraf oceníme konkrétní aktivitu veřejné správy, která má naopak za cíl pomoci českému podnikání a je příkladnou aktivitou v této oblasti. Může se jednat o nově přijatý zákon, nařízení, vyhlášku, ale i návrh, snahu nebo vizi, jak podnikatelům zjednodušit život.

Pošlete nám svoje tipy, a to nejpozději do 5. května. Nominovat je možné prostřednictvím e-mailu info@firmaroku.cz nebo rovnou připraveným formulářem. O těch nejabsurdnějších, ale i nejpraktičtějších opatřeních bude následně hlasovat veřejnost.

Vyhlašovatelem podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku je deník Hospodářské noviny vydavatelství Economia. Titulárním partnerem soutěžní kategorie Živnostník roku je MONETA Money Bank. Titulárním partnerem soutěžní kategorie Firma roku je PwC Česká republika. Hlavním partnerem soutěží Firma roku a Živnostník roku je stavební Skupina VINCI Construction CS.  Partnerem krajských kol soutěží je ÚJV Řež. Partnerem soutěží je Volkswagen a společnost EPSON. Záštitu a odborný dohled soutěží zaštiťuje Hospodářská komora ČR. Záštitu dále poskytli hejtmanky a hejtmani všech krajů ČR. Odborným partnerem je CRIF, Komora daňových poradců a Svaz průmyslu a dopravy ČR. Dodavatelem je analytická agentura Datank. Mediálním partnerem regionálních kol je BusinessINFO.cz.

David Pavlát

www.firmaroku.cz www.zivnostnikroku.cz

Podobné příspěvky

Prémiové a extrémní koloběžky Kaabo vstupují na český trh

Redakce

Auto jako bitcoin: 5 nevšedních ojetin, které za pár let výrazně vzrostly na ceně

Redakce

Volba sládků v květnu uctí hrdiny spoluprací s britským pivovarem

Redaktor J.Hampl