Jaký vliv a dopady má digitalizace na vzdělání, životní prostředí a platební systémy? Světoví experti a osobnosti na oblasti informačních technologií, bankovnictví i umění o tématu diskutovali na prestižní mezinárodní konferenci o digitalizaci a kryptoměnách – Platon Life Global Digital Ecosystem Summit 2022 – v pražském Slovanském domě.
Květnové mezinárodní konference Platon Life Global Digital Ecosystem Summit 2022 se v pražském Slovanském domě zúčastnili přední experti a osobnosti z oblasti informačních technologií, bankovnictví i umění, přičemž nechyběl ani Philip Bonn, britský podnikatel a zvláštní vyslanec při Organizaci spojených národů, který v OSN pracuje už téměř 17 let. Akce získala i záštitu českého Senátu, za který diskutoval jeho místopředseda Jiří Růžička.
Ani virtuální peníze ale nejsou zcela v bezpečí, přestože disponují celou řadou ochranných mechanismů. “Jedinou ochranou fyzických peněz je de facto peněženka či trezor. Tady je těch chránících prostředků mnohem více. Případný agresor může přistupovat z více pozic, více oblastí,“ upozornil generální ředitel Státní tiskárny cenin, Tomáš Hebelka.
Problematiku kryptoměn a digitalizace se snaží společnost Platon Life přiblížit a popularizovat prostřednictvím nových programů a projektů. Mimo vzdělávacích aktivit spravuje i finanční ekosystém, tvořený ze vzájemně provázaných produktů a služeb, zejména digitální peněženky, digitální měny PlatonCoin či aukčního portálu Platon Aukce.
O Platon Life