Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

Technologický gigant Huawei odkrývá své know-how mladým talentům

HUAWEI

Vzdělávací projekt technologického lídra Huawei již pošesté v řadě otevírá českým vysokoškolským studentům dveře do světa informačních a komunikačních technologií. Od 10. září 2021 se mohou posluchači z univerzit prostřednictvím doporučení od svých vyučujících hlásit do mezinárodního programu Seeds for the Future, který byl spuštěn v roce 2008 a o sedm let později poprvé představen i v České republice. Společnost Huawei poskytne studentům technických oborů své znalosti v oblastech nejmodernějších technologií, jako jsou například 5G, umělá inteligence, cloudové služby, IoT, Smart Cities…

Technologický gigant Huawei odkrývá své know-how mladým talentům, šanci mají také Češi

chůze do školyProgram, jehož cílem je v průběhu druhého říjnového týdne předat vybraným studentům pokročilé znalosti potřebné pro uplatnění se v IT a telekomunikačním sektoru, startuje pro české účastníky již 11. října 2021. Primárně je určen pro posluchače STEM oborů na univerzitách, jako jsou České vysoké učení technické v Praze, VŠB – Technická univerzita Ostrava, Univerzita Hradec Králové, Vysoké technické učení v Brně či Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích. Společnost Huawei dlouhodobě usiluje o větší začlenění žen do oboru IT, proto mají nad rámec univerzit šanci i účastnice doporučené neziskovou organizací Czechitas, která podporuje vzdělání žen a dívek v tomto odvětví. Studenty musí do prvního kola programu navrhnout univerzitní vyučující, ve druhém kole čeká na uchazeče motivační pohovor se zástupci společnosti Huawei.

Seeds for the Future je příležitostí poznat fungování jednoho z největších lídrů odvětví ICT na světě. Hlavními tématy letošního programu budou technologie 5G, cloudové aplikace, umělá inteligence (AI) či IoT. Vybraní studenti se však budou moci vzdělat i v oblastech managementu napříč kulturami, digitální transformace, řešení pro chytrá města… Program bude slavnostně zahájen v pondělí 11. října v pražském sídle Huawei. Vzhledem k nadále probíhající pandemii Covid-19 se program stejně jako v loňském roce uskuteční prostřednictvím online přednášek.

Čeští studenti mají díky programu Seeds for the Future jedinečnou příležitost načerpat znalosti a zkušenosti v jednom z nejvíce inovativních prostředí. Naši experti jsou připraveni sdílet s nimi, stejně jako s dalšími talentovanými studenty po celém světě, své know-how týkající se nejmodernějších technologií v sektoru IT a telekomunikací, díky němuž mohou tito mladí lidé získat obrovský náskok oproti svým vrstevníkům a vykročit směrem k úspěšné kariéře v oboru ICT,“ říká Dina Mašínová, manažerka projektů společenské odpovědnosti ve společnosti Huawei.

Program Seeds for the Future se historicky konal v centrále Huawei v čínském Šen-čenu. Vlivem pandemie Covid-19 byl v loňském roce poprvé přesunut do online prostředí, ve kterém prozatím setrvává. Na studenty přesto čeká celá řada přednášek, které je provedou zajímavými tématy v oboru ICT, ale zároveň poskytnou i přesah do čínské kultury. Budou tak moci nahlédnout do tajů čínského jazyka či kulturních tradic.      

„Ministerstvo školství společně s ministerstvem průmyslu a obchodu dlouhodobě usiluje o zvýšení počtu IT talentů v českém prostředí. Podporou nadaných studentů českých vysokých škol se snažíme této aktivitě pomoci a v podpořit tak digitalizaci české ekonomiky. Je nám ctí, že program Seeds for the Future můžeme již šestým rokem nabídnout Česku, stejně tak jako další vzdělávací aktivity,” dodává Dina Mašínová.

Posluchači tuzemských vysokých škol se do programu mohou přihlásit prostřednictvím doporučení jejich vyučujícího, které bude zasláno na dina.masinova@huawei.com.

Jiří Janeček                            

 O společnosti Huawei

Huawei je vedoucím globálním výrobcem infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízíme integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou telekomunikační sítě, výpočetní technika, chytrá zařízení a cloudové služby. Naším závazkem je každému jednotlivci, domácnosti a organizaci přinášet digitální řešení pro plně propojený, inteligentní svět.

Ucelená nabídka produktů, řešení a služeb Huawei je současně konkurenceschopná a bezpečná. Pro naše zákazníky vytváříme trvalé hodnoty prostřednictvím otevřené spolupráce s partnery v rámci ekosystému. Pomáháme lidem k jejich růstu, pracujeme na větším komfortu občanů v domácnostech a inspirujeme organizace všech druhů a velikostí k inovativnějším přístupům.

V Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Silně investujeme do základního výzkumu, přičemž se soustředíme na technologicky přelomová řešení, která posouvají svět kupředu. Máme více než 194 tisíc zaměstnanců a působíme ve více než 170 zemích a regionech. Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a funguje jako soukromá společnost plně vlastněná svými zaměstnanci.

http://www.linkedin.com/company/Huawei

http://www.twitter.com/Huawei

http://www.facebook.com/Huawei

http://www.youtube.com/Huawei

Podobné příspěvky

České školství vychovává málo softwarových inženýrů

Afri

Farmáři nemají kde prodávat, jejich zástupci žádají okamžité zrušení diskriminace

Afri

Smartwings se pomoci státu nakonec patrně dočkají

Afri