Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

Unikátní česká platforma TENT.com umožňuje platby kryptem kdekoliv

TENT-platba

Na trh vstupuje nová krypto platební platforma TENT.com, která maximálně zjednodušuje vstup do světa kryptoměn. Unikátní český startup umožní obchodování s kryptem během pár minut. Zákazníci TENT navíc budou moci převádět své kryptoměny a platit kdekoliv po světě, kde je akceptována karta Mastercard. „Na našem kryptokaretním procesním centru jsme pracovali více než dva roky s vizí stát se lídrem v této oblasti spojující svět tradičních financí a kryptoaktiv,“ uvedl David Tacl, CEO společnosti TENT. Po měsíčním testování světový projekt z Česka oficiálně startuje.   

Můžete převádět své kryptoměny a platit kdekoliv po světě, kde je akceptována karta Mastercard

TENTVstup do světa kryptoměn je mnoha lidmi vnímán jako zdlouhavý a složitý proces pro využití v každodenním životě, přesto však kryptosvět zůstává atraktivní,řekl Tacl, podle něhož je na globálním trhu kolem 300 platforem, které umožňují nákup těchto elektronických platebních systémů. Jenže jenom opravdu pár z nich funguje tak, že umožňují platby, a ještě méně jich dokáže spravovat krypto prostředky ve více úrovních bezpečnosti, kdy takzvané privátní klíče drží sám uživatel. Tato funkcionalita je v TENT.com už v módu testování a bude postupně zpřístupňována v průběhu příštího kvartálu.

Platforma TENT.com

David TaclA právě krypto platforma TENT.com teď vstupuje na evropský trh. Přes TENT.com aplikaci nakoupí uživatelé kryptoměnu, a také obdrží kartu, se kterou je možné zaplatit kdekoliv, kde je akceptován Mastercard. „V reálném čase umíme při platbě konvertovat krypto na běžnou měnu. Vyvinout a schválit vlastní kryptokaretní program trvalo opravdu dlouho a jsme nadšeni, že našim zákazníkům umožňujeme okamžitý nákup kryptoměn a jejich následné použití a utrácení v reálném světě,“ doplnil David Tacl.

Nadále se ve společnosti Mastercard zaměřujeme na to, abychom lidem, kteří se rozhodnou platit kryptoměnami, nabídli bezpečnou a zabezpečenou volbu. S potěšením spolupracujeme se společností TENT tak, abychom jejím zákazníkům umožnili denně platit za zboží a služby jednoduše a bezpečně prostřednictvím naší důvěryhodné sítě,“ prohlásil Christian Rau, senior vicepresident finančních technologií a krypta pro Mastercard Europe.

kartaRegistrace a nákup krypta probíhá v TENT.com velice rychle a intuitivně.

V mobilní aplikaci nebo na webu je možné si založit klientský účet, ověření včetně ztotožnění trvá do pěti minut a pak už je možné si nakoupit kryptoměny, jaké uživatel chce. „Přes aplikaci si může kdokoliv zažádat o TENT kartu. Tu si pak spojí s vybranou kryptoměnou. Obchodník zároveň žádný rozdíl nepozná.

Prostředky uživatel může snadno držet také v takzvaných stablecoinech, aby se vyhnul přílišné fluktuaci. V Česku tak vznikla moderní platforma pro obchod s kryptem, která tento svět dělá veřejnosti přístupný,“ dodal Tacl.  

Společnost TENT v současné době představuje službu pro koncové uživatele z Evropy, nicméně vzhledem k technologickým možnostem bude také usilovat o rozšíření svých řešení pro B2B projekty a v rámci globálního trhu.

V průběhu roku 2023 bude také služba zpřístupněna zákazníkům z řad živnostníků či podnikatelů pro placení business kartami.

Jiří Uhlíř

Pavel Krejča

Podobné příspěvky

Zkušení investoři právě teď masivně nakupují akcie

Afri

Pro udržitelnost firmy je klíčová výroba finálního produktu

Afri

Jak vláda podporuje podnikající občany?

Afri