Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

VAFO přispívá na obnovu Baltského moře

vafo

VAFO patří k největším výrobcům super prémiového krmiva pro domácí zvířata v Evropě. Společnost se však snaží svůj úspěch vracet do míst, kde podniká. Vynakládá miliony korun na veřejně prospěšné aktivity, které naleznete po celé Evropě. Vzhledem k sídlu společnosti a k počtu výrobních závodů největší část aktivit připadá na Česko. V tuzemsku se uskutečnil již potřetí grantový program VAFO SPOLUbydlíme, jehož prostřednictvím společnost podporuje projekty v okolí výrobních závodů nebo daruje desítky tun krmiva pro opuštěné domácí mazlíčky.

VAFO pomáhá: přispívá na obnovu Baltského moře a ročně daruje více než 100 tun krmiva

vafoJak se dá vyčíst z loga, VAFO vyrábí produkty pro psy a kočky s láskou a v nejvyšší možné kvalitě, která jim poskytuje tu nejlepší péči – a daří se jí to už téměř 30 let. Výrobky VAFO si získaly u zákazníků velkou oblibu a díky jejich poptávce najdeme značky z portfolia VAFO téměř po celém světě. Prodejem však podnikání společnosti nekončí. Svůj úspěch se snaží vracet do míst působení prostřednictvím projektů, rozdávajících dobro a radost.

Na konci loňského roku VAFO představilo 100% klimaticky neutrální značku Planet Pet Society, jež využívá tzv. „Second Chance“ suroviny. Udržitelný přístup však není to jediné, co tuto značku definuje. Celé jedno procento z veškerého prodeje jde na obnovu Baltského moře, které „omývá“ země, kde má VAFO své výrobní závody. „Ve spolupráci s finskou neziskovou organizací John Nurmisen Säätiö přispíváme k obnově Baltského moře, jeho flóry a ekosystému. Držíme se myšlenky navrácení dobra tam, odkud si bereme. Čtyři ze sedmi společností spadajících do VAFO Group totiž sídlí v zemích, jež s Baltským mořem sousedí. Uhlíkovou stopu kompenzujeme i u novinky Brit Care Sustainable. Ve spolupráci s organizací MyClimate podporujeme lokální i globální projekty na obnovu a ochranu životního prostředí,“ vysvětluje Tereza Alvarez Sone, marketingová manažerka VAFO Group.

vafoVAFO však nezapomíná ani na české kořeny a investuje do podpory lokálních dobročinných projektů. Již třetím rokem běží grantový program VAFO SPOLUbydlíme, který poskytl více než pět milionů korun na rozvoj veřejně prospěšných aktivit v okolí výrobních závodů VAFO v Chrášťanech a v Číčenicích. Mezi podporovanými projekty v rámci grantů se nejčastěji objevují návrhy zaměřené na dětský svět či na podporu neziskových organizací a spolků. „Kromě grantů VAFO SPOLUbydlíme spolupracujeme například s pekařstvím U Dvou rohlíků, jež pomáhá lidem se zdravotním postižením. Kromě práce jim poskytují i podporu prostřednictvím služby sociální rehabilitace. V loňském roce pro nás připravili tradiční české cukroví, které jsme posílali našim zákazníkům po celém světě,“ dodává Tereza Alvarez Sone.

VAFO myslí také na čtyřnohé parťáky po celé Evropě, kterým ročně daruje více než 100 tun krmiva. V česku už sedmým rokem plní misky opuštěným psům a kočkám prostřednictvím platformy Clik&Feed a od roku 2021 daruje bezplatně velké množství krmiva do válkou zasažené Ukrajiny. V Polsku společnost znovu vybudovala přístřešek pro stará zvířata a štěňata v útulku, který byl před lety poničen požárem.

O VAFO Group a.s. 

Skupina VAFO Group a.s. vznikla v roce 2014 a sdružuje firmy podnikající v oblasti výroby a distribuce krmiv pro zvířata. Součástí VAFO Group a.s. je 7 společností, které v sedmi evropských státech zaměstnávají více než 800 pracovníků. Mezi nejvýznamnější společnosti skupiny patří VAFO PRAHA, Allco (Německo), Prima Pet Premium Oy (Finsko) či Carry Pet Food (Polsko). 

O VAFO PRAHA s.r.o. 

VAFO PRAHA s.r.o. je česká rodinná firma, která byla založena v roce 1994 v Chrášťanech u Prahy. Hlavním předmětem podnikání je od počátku výroba a distribuce krmiv pro domácí zvířata. Během 25 let podnikání se firma stala přední značkou v oblasti pet food. Aktuálně má společnost VAFO PRAHA s.r.o. 425 zaměstnanců. 

Tereza Alvarez Sone

Podobné příspěvky

Česká pošta zruší přes dva tisíce pracovních míst

Redakce

Kladno, Kuřim či Brno řeší využití fotovoltaiky na městských střechách

Redakce

Digitalizace firmy znamená kompletní změnu přístupu k byznysu

Redakce