Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

Varování Hospodářské komory České republiky a Agrární komory ČR

nova linka

Tisková zpráva 14. 10. 2021 – Hospodářská komora České republiky a Agrární komora České republiky na základě podnětů od členů a signálů z trhu s plynem upozorňují na extrémní riziko, že od začátku příštího týdne začnou být odpojováni od dodávek plynu firemní zákazníci Bohemia Energy se spotřebou vyšší než 630 MWh ročně. Dodavatelé poslední instance totiž nemají povinnost těmto zákazníkům plyn dodávat, jak také vyplývá ze stanoviska Energetického regulačního úřadu.

Hospodářská komora ČR a Agrární komora ČR proto dnes začaly mapovat mezi svými členy, kolika z nich odpojení od plynu hrozí. Zároveň vyzývají Ministerstvo průmyslu a obchodu k neodkladnému řešení této situace, neboť může dojít k nevratným škodám v ekonomice České republiky.

Obě organizace připomínají, že včera Hospodářská komora ČR vyzvala k ustanovení krizového štábu, v němž by byli zastoupeni i představitelé podnikatelské sféry (Hospodářská komora ČR, Agrární komora ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR), který by nepochybně přispěl k lepší informovanosti a rychlejší identifikaci problémů tohoto charakteru.

 

Agrární komora ČR

Hospodářská komora ČR

 

Podobné příspěvky

České nebe vyhlíží rok 2021 s nadějí

Afri

Topení dřívím je levné jako nikdy, cena palivového dříví prudce klesá

Afri

TOP kongresová destinace světa zažila 80% propad

Afri