Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

Varování Hospodářské komory České republiky a Agrární komory ČR

nova linka

Tisková zpráva 14. 10. 2021 – Hospodářská komora České republiky a Agrární komora České republiky na základě podnětů od členů a signálů z trhu s plynem upozorňují na extrémní riziko, že od začátku příštího týdne začnou být odpojováni od dodávek plynu firemní zákazníci Bohemia Energy se spotřebou vyšší než 630 MWh ročně. Dodavatelé poslední instance totiž nemají povinnost těmto zákazníkům plyn dodávat, jak také vyplývá ze stanoviska Energetického regulačního úřadu.

Hospodářská komora ČR a Agrární komora ČR proto dnes začaly mapovat mezi svými členy, kolika z nich odpojení od plynu hrozí. Zároveň vyzývají Ministerstvo průmyslu a obchodu k neodkladnému řešení této situace, neboť může dojít k nevratným škodám v ekonomice České republiky.

Obě organizace připomínají, že včera Hospodářská komora ČR vyzvala k ustanovení krizového štábu, v němž by byli zastoupeni i představitelé podnikatelské sféry (Hospodářská komora ČR, Agrární komora ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR), který by nepochybně přispěl k lepší informovanosti a rychlejší identifikaci problémů tohoto charakteru.

 

Agrární komora ČR

Hospodářská komora ČR

 

Podobné příspěvky

Britské úřady zahajují vyšetřování matky ostravských hutí

Redakce

Stravenky ano, ale jinak

Redakce

Hervis odměnil školy za účast jejich žáků v Sazka Olympijském víceboji výhrami za milion korun

Redakce