Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
bezpečnost Příroda Události Zajímavosti a události ze zahraničí

Češi pomáhají postiženým povodněmi

Vietnam

Střední Vietnam zasáhly rozsáhlé povodně. V nadcházejících dnech se očekává další zvedání hladin díky neustávajícím bouřkám a silným dešťům. Facebooková skupina „Do Vietnamu bez cestovky“ se rozhodla pomoct postiženým povodněmi ve středním Vietnamu.

Ve spolupráci spolku INFO-DRÁČEK z.s. a cestovatelem panem Zdeňkem Porkertem, který je známý pod označením Vietnamista.cz, byl dne 16. 10. 2020 založen transparentní účet u Fio banky s názvem“ INFO-DRÁČEK z.s. – Vietnamista.cz“.

pomoc VietnamuFacebooková skupina jsou Češi, kteří si zamilovali Vietnam, rádi se do Vietnamu vrací a sledují dění ve Vietnamu. Akce je vyjádřením poděkování vietnamské komunitě, která v době první vlny epidemie COVID 19, začala šít a rozdávat roušky zdarma, nabízela zdarma občerstvení pro zdravotníky a poskytovala potravinové balíčky do zdravotnických zařízení.

Zde máme transparentní účet:  2301882042/2010 (Fio Banka) 

Do čtyř dnů přispěli dárci na transparentní účet 130 000,- Kč, první odeslané finančních prostředky ve výši Kč 70 000,- vietnamským přátelům ve Vietnamu byly použité na nákup základních životních potřeb pro postižené, jako je rýže, voda, přikrývky, baterky, knížky pro školáky a dne 19. 10. 2020 se již expedovaly do nejvíce zasažených oblastí Quang Binh, Quang a Ha Tinh. Další část sbírky bude zaslaná do Vietnamu během příštího týdne.

 

TZ / Zdenka Dubová, e-mail: zdenka@info-dracek.cz

Zdeněk Porkert, e-mail: z.porkert@gmail.com

VietnamVietnamista.cz organizuje pomoc v severním Vietnamu, především školám. Můžete pomoci i vy. Pomoc neorganizuje žádná organizace, neboli NIKDO na pomoci neparticipuje, žádný placený pracovník. Veškerá pomoc je 100% využita.  Zatím veškerá pomoc je organizována výhradně soukromě. V současné době největšími přispěvovateli  je vietnamista.cz, cestovatelé a několik vietnamských přátel. Na fotografii přijetí panem velvyslancem Vietnamu panem Ho Minh Thuanem v Praze.

velvyslanec VietnamuTzn. pokud máte zájem, stačí, když sdělíte částku a teprve podle vašeho rozhodnutí tyto peníze zašlete buď přimo škole, nebo my spolu s vámi za ně nakoupíme pomoc.

Můžete se ale na pomoci podílet i sami, Tzn. vše  se nakoupí přímo za vaší přítomnosti, můžete v rámci vašeho výletu do Vietnamu školu navštívit a sami jim předat pomoc.

Je to také navíc ideální příležitost jak poznat blíže Vietnam

Více zde: https://www.vietnamista.cz/o-vietnamu/pomahame-ve-vietnamu-/

Podobné příspěvky

Pád bitcoinu nahrává zlatu

Afri

Je digitální suverenita Česka v ohrožení?

Afri

Sekačky, zahradní traktory, vozy lamborghini lidé kupují jako diví, dluh budou splácet jejich děti, nůžky bohatství se rozevírají 

Afri