Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business Události

Dojde s navýšením recyklačních kapacit ke zvýšení podílu recyklace?

kontejnery-odvoz

Ne, pes je zakopán jinde. Když Čína radikálně omezila dovoz odpadu, změnily jejich toky narychlo svůj směr a ve velkém začaly putovat do jihovýchodní Asie, kde se pochopitelně nedočkaly příliš vřelého přijetí. Doba hromadného exportu odpadů za oceán skončila, Evropa se musí začít starat.

skladkovaniEU celou situaci vnímá jako pozitivní, jelikož tím bude Evropa donucena ve velkém začít s výstavbou vlastních recyklačních kapacit. Eurokomisař pro životní prostředí Karmenu Vella odhaduje, že do roku 2025 bude v EU nutné vybudovat 250 nových zařízení na třídění odpadu a 300 podniků na recyklaci. Bude ale opravdu pro recyklaci klíčové, když se zvýší množství recyklačních kapacit? Proto se ptáme:

Pokud dojde k navýšení recyklačních kapacit, myslíte si, že se tím zabezpečí vyšší podíl recyklace?

Jiří Gášek, obchodní zástupce, KOVOSTEEL Recycling, s.r.o.

Asi by se podíl recyklace mohl zvýšit, záleží na ceně recyklátů, zda bude pro výrobce dostatečně zajímavá. To v současné době úplně není. Pak je možné dotovat výrobu z recyklátů, ale to se mi nelíbí.

Překážkou navíc může být omezení použití recyklovaných materiálů ve výrobě (např. v potravinářství, automobilové výrobě), nebo zda je na trhu dostatečný zájem o výrobky z recyklátů.

Ministerstvo životního prostředí

 autor: Martina Jandusova

Zdroj: https://www.prumyslovaekologie.cz/

Podobné příspěvky

Zítra e-shopy ve velkém spouští povánoční slevy

Afri

Nový stavební zákon může v důsledku učinit bydlení dostupnějším

Afri

Britské úřady zahajují vyšetřování matky ostravských hutí

Afri