Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Ekonomika

Český Goodwill, 2017

Český Goldwill

Slavnostní galavečer se konal v novorenesanční budově bývalé Plodinové burzy, v dnešním Kongresovém centru České národní banky.

Pátý ročník Českého Goodwillu

U příležitosti 5. výročí projektu Český Goodwill (ČG) byl večer zahájen galakoncertem Hudby hradní stráže a Policie ČR „Poklady české hudby“ s díly Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka a Leoše Janáčka. Slavnostní den navíc již dopoledne zahájilo Ekonomické fórum –setkání lídrů na téma „Vize ČR 2025“.

ČG je prestižní ocenění pro firmy, kterých si lidé váží pro jejich odpovědný přístup k podnikání, morální kvality a poctivou práci. Cílem ČG je upozornit širokou veřejnost na to, že podnikatelé jsou nositeli důležitých etických hodnot a morálních kvalit, které se ze společnosti stále více vytrácejí a je potřeba si je připomínat.

Redakčně zkráceno, plná verze ke shlédnutí zde.

Cílem je rovněž motivovat širokou veřejnost k pozitivnímu myšlení a podpořit podnikatelského ducha, podnikatele a společnosti působící v České republice.

5let 500 soutěžících

Za 5 let bylo nominováno 500 soutěžících, z nichž vzešlo 287 finalistů, oceněných bylo 63 firem.

Hlasování veřejnosti se zúčastnilo 40227 lidí.

Odborná porota vybrala 16 firem a institucí z celkového počtu 74 nominovaných, které postoupily do finále. Nominace zasílá široká veřejnost prostřednictvím online formuláře.

V 5. ročníku ocenění Český Goodwill byla tradičně vyhlášena první 3 místa v každé z kategorií, k tomu ještě letos přibyla zvláštní cena.

Kategorie Osobnost

Veřejnost hlasovala napříč kategoriemi o tom, kdo se stane v pořadí pátým vítězem v kategorii Osobnost ČG. Zvítězil Jan Smola, generální ředitel HELUZ cihlářský průmysl s 1.561 hlasy veřejnosti z celkových 10.971.

Redakčně zkráceno, plná verze ke shlédnutí zde.

Druhé místo v kategorii Osobnost

Na druhém místě se s 1.330 hlasy se umístil Miroslav Kůs Andres, majitel Truhlářského ateliéru Kůs z Kašperských Hor a bronzovou příčku obsadila Jana Kirschner Kostelniková s 1096 hlasy, majitelka olomoucké neziskové organizace RC Vikýrek.

Kategorie Tradice

V kategorii Tradice bylo jako nejsilnější příběh porotou zvoleno rodinné muzeum AIR PARK rodiny Tarantíkovy.

Na stříbrné příčce se umístila firma Velebný & Fam z Ústí nad Orlicí. Firma, která vyrábí vlajky byla založena a v roce 1990 a navázala na třistaletou rodinnou tradici.

Třetí místo Tradice

Na bronzovém stupínku skončil Mlýn Havlíčkův Brod majitele Romana Valenty. V r.1873 byl přebudován a rozšířen z vodního mlýna na mlýn parní.

Kategorie Inovace

Nominační kategorii Inovace ovládly na prvním a třetím místě firmy zabývající se audiotechnikou a ozvučením, když na prvním místě byl oceněn Vít Domkář, majitel firmy AVETON.

Druhé místo Inovace

Druhý se umístil majitel firmy Bohempia Tomáš Rohal výrobce konopného oblečení, obuvi, doplňků a kosmetik z Prahy. Na třetím místě je Jiří Krampera zakladatel firmy KV2Audio International.

Kategorie Partner

Kategorii Partner vyhrál Petr Mohelník za firmu Ferrit. Společnost Ferrit je soukromá česká firma s celosvětovou působností, byla založena v r. 1993.

Druhé a třetí místo Partner

Stříbrné místo patřilo Radimu Jančurovi, Student Agency / RegioJet a bronz si odnesla Simona Kijonková za firmu Zásilkovna.

Mecenáš Český Goodwill 2017

Mecenášem ČG 2017 se stal Jan Popelář za celoživotní přínos tělesně postiženým. Jan Popelář začínal v oboru dopravy pro zdravotně postižené osoby v roce 1983 jako řidič ve Svazu invalidů.

V této době nebyly žádné bezbariérové domy, či výtahy pro hendikepované spoluobčany.

Druhé a třetí místo Mecenáš

Druhé místo patří Liboru Musilovi z firmy LIKO-Se. ze Slavkova a třetí, za projekt Kovozoo, Bronislavu Janečkovi, REC Group, Staré Město.

Zvláštní cena Český Goodwill

Porota dále udělila Zvláštní cenu Evě Urbanové za její projekt České bedýnky.

Před třemi lety začala podnikat s projektem bedýnek s českými delikatesami a před více jak rokem otevřela v Pardubicích kamenný obchůdek. Můžete tam ochutnat jednotlivé české delikatesy a poznat celý koncept Českých bedýnek.

Slovenský Goodwill 2017 startuje

V letošním roce bude v Bratislavě premiéra Slovenského Goodwillu, ocenění budou předána v listopadu.

ČG má již čtyři ambasadory, od loňského roku: Stanislavu Dufkovou, nositelku ceny Ď, která učí lidi děkovat a oblíbenou rozhlasovou reportérku Českého rozhlasu, Plk. MgA .Václava Blahunka, Ph.D., šéfdirigenta Hudby Hradní stráže a Policie ČR, místopředsedu Společnosti dechové hudby Asociace Hudebních Umělců a Vědců a jediného Čecha, který byl doposud zvolen do Board of Directors světové hudební asociace WASBE.

Letos přibyli: plk. PhDr. Gabriela Slováková, Ph.D., ředitelka ženské věznice Světlá nad Sázavou a Ing. Miroslav Krištof, majitel firmy Lorika a nositel ocenění Mecenáš ČG 2015. „Jsme poctěni přízní a podporou, které se nám dostává od takových osobností.

Redakčně zkráceno, plná verze ke shlédnutí zde.

Do ročníku 2018 je možné nominovat do 31. května 2018, více informací na www.cesky-goodwill.cz

Jaromír a Věra Hamplovi

Podobné příspěvky

Meziroční inflace v Česku poprvé od června 2021 klesá

Afri

Hraje se podle not světově významných centrálních bank

Afri

Nová německá vláda zdraží elektřinu a plyn i Čechům

Afri