Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Krimi Tiskové Zprávy

Dalšího pytláka chytili pražští strážníci

Dalšího pytláka chytili pražští strážníci

Hned dva dny po sobě strážníci z Prahy 14 zadrželi dalšího pytláka, tentokrát u rybníka Mariňák v Dolních Počernicích.

Pytlák u rybníka Mariňák

V rámci běžné hlídkové činnosti si v sobotu večer povšimla hlídka městské policie muže, který se schovával v rákosí na břehu rybníka. Chování muže bylo podezřelé, strážníci pojali podezření, že by zde muž mohl lovit ryby, a proto se rozhodli celou věc prověřit. Jejich podezření se za chvíli potvrdilo. V okolí nalezli rybářský prut, podběrák a zvukový alarm. Dvaačtyřicetiletý cizinec nevlastnil rybářský lístek ani povolení k lovu. Dotyčný žádnou rybu zatím neulovil. Strážníci mu odňali rybářské potřeby a celou věc oznámili příslušnému správnímu orgánu.

Jako přes kopírák se chovali dva muži, kteří v pátek lovili ryby bez povolení u Kyjského rybníka. Ti se strážníkům nakonec k pytlačení sami přiznali.

(foto MP Praha)

Při nelegální směně peněz jeden cizinec podvedl druhého

Strážníci z Prahy 1 byli v sobotu vysláni do Melantrichovy ulice prověřit oznámení týkající se falešné směny peněz.

Po příjezdu na místo hlídku kontaktoval oznamovatel a sdělil jí, že cizinec měl podvést při směně peněz skupinku cizinců. Dále strážníkům označil uvedenou skupinku osob. Strážníci cizince, který měl na směně peněz vydělat, vyzvali prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Ten hlídce sdělil, že byl požádán jedním z mužů, zda by si u něj nemohl směnit 200 Euro. Za ty mu nabídl 5 500 běloruských rublů (což je v přepočtu necelých 10,- Kč) a 100,- Kč. Strážníci devětadvacetiletého cizince omezili na osobní svobodě a předali ho kolegům z Policie ČR k dalšímu opatření.

Strážníci řešili napadení ženy

V neděli večer volala na linku tísňového volání 156 zoufalá žena s tím, že jí někdo kope do dveří bytu.

Na místo okamžitě vyjela hlídka strážníků z dvanáctého pražského obvodu. V sedmém patře panelového domu hlídka nalezla ustrašenou a vyděšenou ženu, která jí sdělila, že se nedávno rozešla s přítelem, který se s jejich rozchodem nechce smířit a stále jí vyhrožuje, že jí ublíží. Den před oznámení jí měl dokonce škrtit. Agresor se nacházel v bytě oznamovatelky. Strážníci jej vyzvali, aby opustil byt a vysvětlil jim své chování. Poté co vyšel ven, začal ihned oznamovatelce vyhrožovat: „Nedožiješ rána, zabiju tě!“. Pak se ji i pokusil fyzicky napadnout. Strážníci mu okamžitě v jeho počínání zabránili. Muž byl přesto stále velmi agresivní a pokoušel se pěstmi napadnout svou bývalou přítelkyni. Hlídka muže omezila na osobní svobodě a přivolala na místo Policii ČR.

Podobné příspěvky

Vychází nejobsáhlejší průvodce 46letou historií divadla Járy Cimrmana

Afri

Praha zvyšuje kontrolu nad svozem odpadu a úklidem separačních stanovišť

Afri

Starostka městské části Praha 3 vyzvala ředitele PČR OŘ Praha III k neprodlenému zajištění nelegálních herních zařízení

Afri