Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Krimi Zajímavosti

Exkluzivní rozhovor s Jiřím Kajínkem

Propuštěný Jiří Kajínek poskytl v úterý krátce po svém propuštění na svobodu svůj první velký exkluzivní rozhovor televizi Prima. Mluvili s ním kolegové Bára Kozáková a Patrik Kaizr. 

„No, já si myslím, že mobilní telefony někdo vymyslel tak, aby je mohly ovládat jako miliony a miliony lidí, ne. Kdyby byly tak strašně složitý, tak jak by je ty hlupáci ovládali? No, tak snad při mém vzdělání to zvládnu, no, ještě nějak jako. Uvidíme,“ řekl Primě Jiří Kajínek.

Jiří Kajínek si teď chce především užívat první hodiny na svobodě, přesto souhlasil s rozhovorem. Celou dobu na něm bylo vidět, jak moc se chce podělit o zážitky z vězení, které prožíval 23 let. Chce vysvětlit, co se stalo v borských zatáčkách. Chce mluvit o nespravedlnostech, které se mu podle něj děly ve vězení. I o tom, jaký bude jeho život na svobodě.

„A tak samozřejmě, že mě může něco zaskočit. Samozřejmě, že může. Ale uvědomte si jednu věc, jo. 23 let mě vězeňská služba chtěla zlikvidovat. No, tak co mě teď může zaskočit tak asi. Jako co mě může zaskočit, no? Jako tady vidím normální lidi, no, vidím krásnou přírodu, tadyhle krásnej pes za plotem, no, tak co mě má zaskakovat, co by mě mělo zaskočit? Ale samozřejmě, počítám s tím, že se to může stát, no, ale jako myslím, že kolem jsou lidi, který nebudou mít problém mi jako poradit, když budu potřebovat,“ řekl Primě Jiří Kajínek.

Samozřejmě, že jedna z prvních otázek se týkala onoho dne, který mu tak změnil život. Dne, kdy měl údajně střílet v borských zatáčkách. On sám celou dobu říká, že nikdy nestřílel, nevraždil. A co dělal onen den, si nepamatuje.

„Ten čin se stal poslední neděli v květnu roku 93. Až někdy na podzim, někdy v září, v říjnu, možná ještě pozdějc, možná v říjnu se objevila informace, že je podezřelý Jiří Kajínek. Celou tu dobu nebyl podezřelý Jiří Kajínek. Celou dobu ne. Od toho května, to znamená červen, červenec, srpen, září nebyl Jiří Kajínek, že by byl on ten pachatel. A teprve někdy v říjnu, podle mě v říjnu, jsem já teprve viděl v televizi sám, protože jsem byl v pátrání, že jo, tak v tý době jsem byl vlastně hledaná osoba a koukám se na televizi, k tomu vám můžu říct i historky zajímavý a koukám se na televizi a tam ve 158, tam říkají, poprvé jsem viděl Jiří Kajínek, hledáme ho, je podezřelý z toho. A tak si zkuste, teďkom se vás zeptám, kohokoliv, vás všech, zkuste si vzpomenout, co jste před pěti měsíci dělali ten den úterý nebo neděli, zkuste si vzpomenout, co jste dělali?“ řekl Primě Jiří Kajínek.

Další části tohoto exkluzivního rozhovoru, odvysílá televize Prima v dalších zpravodajských relacích na Primě a také v publicistickém pořadu Očima Josefa Klímy.


Fotografie a videa je zdroj: FTV Prima.

Podobné příspěvky

Tolik sprejerů předali pražští strážníci policistům od začátku letošního roku

Šebík

Pětice mladíků ničila vybavení autobusu. Strážníci je zadrželi a předali policistům.

Afri

Běhat pro dobrou věc můžete i Vy na KTRC 2017

Afri