Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Krimi Tiskové Zprávy

Kraj nabízí semináře o počítačové kriminalitě

Středočeský kraj i letos bojuje proti počítačové kriminalitě.

První semináře v rámci projektu „Bezpečně na internetu“ již proběhly a stejně jako loni byl o ně značný zájem.

„Letos jsme uskutečnili již 5 seminářů. Následovat bude série 55 seminářů věnovaných prevenci počítačové kriminality a bezpečného užívání internetu na jednotlivých základních školách. Projekt je součástí Programu prevence kriminality Středočeského kraje. Zájem rodičů o něj předčil naše očekávání. Proto jsme se rozhodli v něm pokračovat i letos. Nově se do něj také zapojila středočeská policie,“ řekl středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD).

Semináře, které byly zahájeny od března a potrvají do konce letošního roku, jsou určeny zejména pro rodiče žáků základních škol. Seminářů se nově zúčastní i pracovníci Krajského ředitelství Policie ČR. Středočeský kraj, který projekt financuje, usiluje i o zapojení Ministerstva vnitra ČR prostřednictvím grantu.

V rámci spolupráce středočeská policie na vlastní náklady zajistí tisk druhého vydání úspěšné příručky Bezpečně na internetu, která bude k dispozici účastníkům seminářů a všem dalším zájemcům. Publikace je v elektronické podobě na webových stránkách Středočeského kraje (http://www.kr-stredocesky.cz/web/socialni-oblast/prevence-kriminality).

Loni na podzim se uskutečnilo ve Středočeském kraji 40 seminářů na téma prevence kyberšikany, kybergroomingu, kyberstalkingu a dalších rizik při virtuální komunikaci, kterých se zúčastnilo 737 rodičů. Počet zájemců o semináře ale výrazně převyšoval kapacitu.

Seznam termínů a míst konání – Bezpečně na internetu (Aktuální informace na telefonu 731 581 232, nebo na adrese kelymanova@visk.cz .)

Podobné příspěvky

MUDr. ONDŘEJ MĚŠŤÁK, PhD.

Afri

Cyklistické zvonky probudí náplavku .

Afri

Skoro dvou a půl metrový had vyděsil nájemníky činžovního domu

Afri