Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Krimi

Pražští strážníci nalezli asi 150 kusů použitých injekčních stříkaček a jehel

V pátek 13. března v odpoledních hodinách prováděli strážníci městské policie z Útvaru psovodů kontrolní činnost v lokalitě Klánovic. Při kontrole opuštěného, ale volně přístupného objektu v ulici Čmelická, nalezli v jedné z místností větší množství použitých injekčních stříkaček a jehel
. Z důvodu možného zranění či rizika nákazy hlídka městské policie zajistila odborný sběr tohoto kontaminované materiálu.

(foto MP v příloze)

Opilá mládež

V pátek kolem sedmé hodiny večer bylo přijato na linku tísňového volání oznámení, že se v parku Folimanka nachází skupina mladistvých osob, která zde narušuje veřejný pořádek a popíjí alkohol.

Hlídka strážníků z Prahy 2 zde po příjezdu nalezla skupinku deseti osob, která byla schovaná pod přístřeškem místního stánku s občerstvením a popíjela alkohol. Protože strážníci pojali podezření, že se jedná o osoby, které jsou mladší osmnácti let, vyzvali je k prokázání totožnosti. Jejich podezření se vzápětí potvrdilo. Jednalo se o mladé muže a slečny ve věku patnáct až sedmnáct let. Hlídka je vyzvala k provedení orientační dechové zkoušky. Tou jim byly následně naměřeny hodnoty v rozmezí 0,4 – 0,95 ‰ alkoholu v dechu. Na dotaz hlídky, kde si alkohol zakoupili, mládež shodně odpověděla, že v nedaleké prodejně potravin. Strážníci se proto s jedním z mladíků vydali do uvedené prodejny, kde kontaktovali zodpovědnou osobu. Ta strážníkům nejprve skutečně potvrdila, že dotyčnému mladému muži alkohol prodala, ale poté, co ji strážníci upozornili na skutečnost, že se jedná o osobu mladistvou, vše popřela. Vzhledem k tomu, že nadále odmítla s hlídkou městské policie celou věc řešit, strážníci sepsali oznámení a předali jej k dalšímu opatření příslušnému správnímu orgánu. Následně se hlídka vrátila ke skupince mladistvých a zavolala jejich zákonným zástupcům, kteří si je převzali.

O několik málo hodin později přijali strážníci z Prahy 5 oznámení, že se v ulici Plzeňská na čerpací stanici již delší dobu na uzamčených toaletách nachází osoba. Hlídka se po příjezdu na uvedené místo spojila s oznamovatelkou, která jí sdělila, že je skoro hodinu na toaletách zamčená mladá žena. Strážníkům se po několika minutách podařilo s ženou navázat kontakt a přesvědčit ji, aby otevřela dveře a vyšla ven. Mladá žena poté hlídce sdělila, že zde usnula. Hlídka ji vyzvala k prokázání totožnosti. Při komunikaci byl z patnáctileté slečny silně cítit alkohol. Strážníci ji proto vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky. Ta vzápětí potvrdila pozitivní výsledek – 1,08 ‰ alkoholu v dechu. V tomto případě se hlídce městské policie nepodařilo zjistit, kdo nezletilé alkohol podal, proto na místo přivolala Policii ČR, která si celou věc převzala k dalšímu opatření.

Podobné příspěvky

Eposovy "lovy billboardů", aneb brutální umění v akci

Aleš Fritscher

Strážníci předali Policii ČR manželský pár, na který byl vydán příkaz k zatčení. Další hledaný mladík vezl kradené kolo

Šebík

Pražští strážníci se budou znovu věnovat dětem z dětských domovů a Fondu ohrožených dětí

Aleš Fritscher