Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Krimi

Slavností zakončení 4. ročníku Senior Akademie v Praze 5

Dnes v odpoledních hodinách proběhlo slavnostní zakončení 4. ročníku Senior Akademie v Praze 5, kterou ve spolupráci s městskou částí pro seniorky a seniory připravila Městská policie Praha. Čtvrtý ročník absolvovalo celkem 54 seniorů z 60 přihlášených.

Senior akademie

Městská policie hl. m. Prahy ve spolupráci s městskými částmi připravuje cyklus uceleného vzdělávacího preventivního programu na principu univerzity třetího věku již osm let. Cyklus tvoří 12 přednáškových bloků, v rámci kterých jsou podrobněji probírána témata, jako je prevence osobního bezpečí, ochrana zabezpečení majetku, finanční gramotnost, domácí násilí, základy právního vědomí a další. Celý projekt je rozložen do třech měsíců a je realizován vždy jeden den v týdnu.

Po ukončení všichni absolventi obdrželi z rukou radního pro bezpečnost pana Libora Hadravy a ředitele pražské městské policie pana Eduarda Šustera pamětní listy a drobné předměty k ochraně osobního bezpečí a zabezpečení majetku. Devět seniorek obdrželo navíc ještě hodnotný dar – hodinky, jako poděkování za to, že absolvovali všechny čtyři ročníky. Libor Hadrava uvádí: „Městská policie má tento preventivní program výborně zpracovaný. O tom svědčí i fakt, že z celkového počtu 263 seniorů z Prahy 5, někteří absolvovali všechny čtyři ročníky. Tyto preventivní programy velmi podporuji, protože senioři jsou velmi zranitelní a je zapotřebí je na možná rizika neustále upozorňovat“. Ředitel městské policie Eduard Šuster dodává: „Pro posluchače Senior Akademie pražská městská policie nabízí také tři exkurze, a to do Útulku pro opuštěná zvířata v Troji, na Centrální operační středisko městské policie a do Muzea Policie ČR.“

Celé slavnostní odpoledne bylo zakončeno tanečním vystoupením seniorského tanečního sboru Marietta.

zdroj: MĚSTSKÁ POLICIE

Podobné příspěvky

Na pražském Černém mostě se dnes sešli pravicoví radikálové

Afri

Nejvyšší odborář v zemi navštívil pražskou městskou policii.

Šebík

Strážníci pomohli otevřít uzamčený automobil, kde bylo šestiměsíční miminko .

Afri