Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Krimi

Tolik sprejerů předali pražští strážníci policistům od začátku letošního roku

Od začátku letošního roku předali pražští strážníci policistům již 65 osob podezřelých z trestného činu poškozování cizí věci, nebo–li sprejerů. Za celý loňský rok jich bylo 62.
Od pátku do soboty strážníci řešili další dva případy sprejerství. První oznámení přijali kolem druhé hodiny ranní strážníci z hlídkového útvaru. Dva muži měli posprejovat roletu provozovny ve vestibulu metra Můstek a z místa měli potom odejít do Jungmannovy ulice. Hlídka strážníků měla i přesný popis pachatelů a okamžitě provedla obhlídku místa a celého okolí. Muže se jim však nepodařilo nalézt. O pár hodin později ta samá hlídka prováděla kontrolu stanice metra Náměstí republiky a spatřila zde jednoho muže, který odpovídal popisu osoby, která měla sprejovat ve stanici metra Můstek. Strážníci ho tedy zastavili a vyzvali k předložení dokladů. Protože u sebe žádné doklady neměl, nadiktoval své údaje pouze ústně. Prostřednictvím kamerového systému v metru strážníci ověřili, zda se skutečně jedná o pachatele. To jim pracovník dopravních podniků potvrdil. Hlídka poté devětadvacetiletého výtečníka předala kolegům z Policie ČR.
Druhý případ sprejerství řešili strážníci z Prahy 12, kteří v neděli ráno přijali oznámení, že v Daškově ulici někdo maluje bílou barvou na chodník. Hlídka zde nalezla skupinku osob, které kouřily a byly zjevně podnapilé. Strážníci je ztotožnili a požádali je o vysvětlení, proč ničily pouliční lampu, chodník a kmen stromu. Mladí lidé ve věku od 20 do 28 let se k vysvětlování moc neměli. Na místo se dostavila i oznamovatelka, která ze skupinky označila jednoho muže, který měl sprejovat. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu strážníci jednadvacetiletého mladíka omezili na osobní svobodě a předali přivolané hlídce Policie ČR.
Foto a video MP přílohou…. www.uschovna.cz/zasilka/JPY6VKVCMSZYA4SH-GFD

Napadal vlastní babičku a vyhrožoval sebevraždou. Zpacifikovali ho strážníci.
V sobotu odpoledne strážníci z Černého mostu řešili případ agresivního muže se sebevražednými úmysly, který napadal vlastní babičku a snažil se ublížit sám sobě. Skončil na psychiatrii.
V sobotu odpoledne přijali strážníci z Prahy 14 oznámení, že v Cíglerově ulici ničí mladý muž zařízení bytu své babičky, ke které se chová agresivně. Když strážníci dorazili na místo, spojili se s oznamovatelkou – babičkou mladého muže –, která jim řekla, že pětadvacetiletého vnuka u sebe nechala bydlet, nicméně že její vnuk je velmi problematický a právě teď demoluje její byt, vyhazuje její věci z okna a vyhrožuje sebevraždou. Strážníci se souhlasem ženy vstoupili do bytu, kde našli rozrušeného muže u otevřeného okna. Jeden ze strážníků okno přivřel a muž zatím rozvíjel monolog o tom, že ho nebaví život a že se chce zabít, vyhrožoval usmrcením své babičce, členům hlídky i lidem, kteří v bytě vůbec nebyli. Strážníci proto přivolali záchrannou službu, na což ale muž reagoval tak, že se rozběhl k oknu se slovy: „Skočim, svině…“ Strážníkům se podařilo muže svést na zem. Poté ještě několikrát zopakoval, že skočí, kopal kolem sebe a snažil se strážníkům vysmeknout. Strážník mu tedy musel nasadit pouta, posléze mu musel také podložit hlavu a držet ji muži u země, mladík se totiž snažil údery hlavou o zem sám sebe poškodit. Protože muž byl agresivní i vůči záchranářům, hlídka ho spoutaného dovedla do sanitky, kde také provedla dechovou zkoušku, která prokázala 1,3 ‰ alkoholu v dechu. Strážníci nakonec doprovodili záchranáře s osmadvacetiletým mužem, který musel zůstat spoutaný, až do psychiatrické léčebny.

Strážníci řešili krádeže v obchodech, pachatelé u sebe měli skoro dvacet injekčních jehel a stříkaček
V pátek dopoledne jeli strážníci řešit drobné krádeže, ukázalo se ale, že pachatelé mají plné kapsy injekčních jehel a stříkaček a jsou nakažení hepatitidou typu C.
V pátek v půl jedenácté dopoledne byla hlídka strážníků z Prahy 14 vyslána do Obchodního centra Černý most, kde se dva pachatelé měli dopustit drobné krádeže. Strážníci na místě zjistili dva pachatele – muže a ženu –, kteří měli krást hned ve třech obchodech s módou a kosmetikou. Strážníci velmi rychle zjistili, že oba pachatelé mají uložený podmínečný trest za majetkovou trestnou činnost, proto je omezili na osobní svobodě. Při prohlídce muže strážníci našli štípací kleště a několik injekčních stříkaček. Žena sama hlídce vydala další injekční stříkačky, celkem jich strážníci převzali devatenáct. Oba pachatele ve věku třicet jedna a třicet pět let si převzali policisté z místního oddělení Kyje. O bezpečnou likvidaci stříkaček se postarala hlídka strážníků – u obou osob byla totiž následně zjištěna hepatitida typu C.

Strážníci poskytovali pomoc okradenému diabetikovi
Neznámý pachatel okradl diabetika, kterému se udělalo nevolno a zranil se. Oběti pomohli kolemjdoucí a strážníci.
V neděli odpoledne kontaktovala hlídku strážníků v Riegrových sadech v Praze 2 mladá žena s žádostí o pomoc. Nedaleko měl být zraněný muž, kterého někdo okradl. Strážníci na místě našli pětapadesátiletého muže, který měl v obličeji drobné odřeniny. Muž strážníkům řekl, že když šel z nedalekého zaměstnání, udělalo se mu nevolno a upadl. Je totiž diabetik. Právě v tu chvíli procházel kolem přibližně šedesátiletý muž, kterého poškozený požádal o pomoc. Muž mu ale místo pomoci strhl batoh a odešel. Pomoc nemocnému poskytla až žena, která v sadech běhala. Ta také kontaktovala hlídku strážníků. Na místo přišla i recepční z mužova zaměstnání, která kontaktovala mužovu dceru. Muž odmítl lékařské ošetření s tím, že se mu udělalo lépe a že lékaře vyhledá později s dcerou. Spolu s batohem totiž muž přišel o osobní věci, peníze, doklady a pomůcky pro aplikaci inzulinu. Strážníci předali celou věc Policii ČR.

Útulek městské policie má další nové nájemníky
Minulý týden byl týdnem štěněcím. Hned třikrát městská policie přijala oznámení na linku tísňového volání týkající se opuštěných štěňat. Všechna skončila v útulku městské policie v Troji, těší se zatím dobrému zdraví a k novým pánům by mohla být předána koncem června.
První dvě hlasitě kňučící štěňata našla v krabici u popelnice žena, která je přinesla správci fotbalového hřiště s tím, že je našla v Heldově ulici v Praze 10. Poté dodala, že bohužel nemá čas je sama dopravit do útulku. Na místě si je převzali pracovníci odchytové služby. Jednalo se o pětiměsíční štěňata – kluka a holku. Každé štěně váží tři kila a jedná se o křížence rotwajlera s labradorem.
Dvě štěněcí holčičky staré asi 6 týdnů, vážící kolem jednoho kilogramu se našly dva dny po sobě. Jedna na Hlavním nádraží, druhá v Šestidenní ulici v Praze 6. V obou případech se jedná pravděpodobně o rasu pudla. Obě psí holky jsou si podobné, a když nejsou spolu, jsou prý velmi smutné. I tyto dvě holčičky si zájemci budou moci v Útulku pro opuštěná zvířata městské policie v Troji vyzvednout koncem června.

Štěňata
Štěňata

Cestoval vlakem. Z Bratislavy až do Prahy
Kříženec jezevčíka přibližně 7 let starý přijel vlakem do Prahy. Sám. Kde nastoupil, není úplně jisté. Prvně ho cestující zaznamenali v Bratislavě. Je však dost možné, že do vlaku nastoupil již v Maďarsku, předchozí zastávkou byla totiž Budapešť. V Praze na Hlavním nádraží, když vlak zastavil a někdo otevřel dveře, z vlaku utekl. Odchytili ho policisté, kteří ho předali zaměstnancům odchytové službě městské policie. V útulku v pražské Troji nyní čeká na svého majitele.

Kříženec jezevčíka
Kříženec jezevčíka

Podobné příspěvky

Agresor a jeho oběť

Afri

Do projektu Bezpečně na internetu se nově zapojí středočeská policie

Šebík

Strážník v době osobního volna zadržel mladíka…

Šebík