Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Krimi Tiskové Zprávy

Útulek městské policie má nové obyvatele.

Od včerejšího dne má útulek pražské městské policie v Dolních Měcholupech dva nové obyvatele, a to gekona a pískomila.

Nový návštěvník útulku v Praze

Gekona nalezla žena v krabici s ovocem v prodejně s potravinami v Praze 17. Zvíře je v dobrém zdravotním stavu. Ochočeného pískomila nalezli občané před základní školu v Praze 5. Zvířeti chybí špička ocásku, ale jinak je také v dobrém stavu.

Cizinec neoprávněně vybíral peníze na charitu
Pražští strážníci předali policistům cizince, který neoprávněně vybíral peníze na charitu. Mladík nehovořil česky a peníze žádal od kolemjdoucích pouze prostřednictvím tiskopisu.
V rámci běžné hlídkové činnosti si strážníci z Prahy 2 všimli na rohu ulic Ječná x Štěpánská mladíka, který s deskami v ruce vybíral peníze na charitu. Jednalo se o nezletilého cizince, který nerozuměl česky ani anglicky a hlídce strážníků předložil pouze tiskopis označený jako „Certifikát regionální pro neslyšící a tělesně postižené lidi a pro chudé děti, chceme otevřít mezinárodní centrum“. Tiskopis byl označen kopií razítka neziskové organizace. Mladík však nebyl schopen předložit hlídce žádné potřebné doklady jako například písemné povolení příslušného krajského úřadu, plnou moc a neměl u sebe ani zapečetěnou kasičku. Pro důvodné podezření z trestného činu strážníci cizince předali Policii ČR k dalšímu opatření.

Městská policie by opětovně chtěla v souvislosti s tímto případem apelovat na občany, aby věnovali pozornost tomu, kdo je oslovuje s žádostí o finanční příspěvek na charitu. V případě, že máte podezření na neoprávněný výběr peněz, informujte neprodleně městskou nebo státní policii na linkách 156 a 158. Pamatujte na to, že legální sbírka podléhá jasně daným pravidlům, k nimž mimo jiné patří povinnost výběrčích ukázat osvědčení od Magistrátu hl. m. Prahy a mít zapečetěnou schránku na peníze.

Strážníci zadrželi dalšího řidiče, kterému byl uložen zákaz řízení
Pražští strážníci zadrželi dalšího řidiče, který měl uložen zákaz řízení. Muž na sebe upozornil porušením dopravních předpisů. Případem se nyní zabývají policisté.
V rámci hlídkové činnosti si hlídka strážníků z Prahy 1 na Václavském náměstí povšimla vozidla stříbrné barvy, které vjelo do ulice Jindřišská a porušilo tím dopravní značení. Strážníci řidiče vozidla zastavili a při kontrole jim muž ihned sdělil, že řidičský průkaz nemá, protože mu byl uložen zákaz řízení. Kontrolou databází si hlídka ověřila, že sedmatřicetiletý muž mluví pravdu. Strážníci pro důvodné podezření z trestného činu muže omezili na osobní svobodě a předali hlídce policie k dalšímu opatření.
5-qvnEGoMszV6sOqG_gpwNDEUt5w3IxCKVn-TRgxFANaZjw-O-zb4_lMAxaFWI8iIGQbLq4

Podobné příspěvky

Nábor dětí na jachting.

Šebík

Sdružení Sportovních svazů ČR přispělo v minulém roce českému sportu 225 medailemi z vrcholných soutěží

Šebík

Český úspěch v závodě školních plachetnic.

Šebík