Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business Události

Perlivá novinka SodaStream s originálními příchutěmi

Ikonické chutě nápojů PepsiCo míří přímo do českých domácností. V podobě originálních koncentrovaných příchutí, ke kterým stačí přidat čerstvě naperlenou vodu, je na český trh uvádí společnost SodaStream. Šest příchutí – od klasické Pepsi, 7UP a Mirindy až po jejich varianty bez cukru – Pepsi Max, 7 UP Free a Mirinda Diet.

Oblíbené drinky, které byly donedávna dostupné jen ve formě hotových nápojů, si nyní můžete připravit přímo v pohodlí domova. Stačí přidat čerstvě naperlenou vodu z výrobníku SodaStream, a můžete servírovat! Příchutě jsou balené ve 440ml lahvičkách s praktickým dávkovacím víčkem. Při dodržení výrobcem doporučeného poměru míchání vystačí jedno balení na přípravu přibližně devíti litrů nápoje, což je zhruba ekvivalentní množství nápoje v běžném balení 6 x 1,5l lahev. Doporučená maloobchodní cena příchutí SodaStream x Pepsi je 129 Kč. „Těšíme se, že našim současným zákazníkům, kteří jsou dlouhodobě zvyklí na benefity přípravy perlivé vody v pohodlí domova, nabídneme nové chuťové varianty. Zároveň je to pro nás příležitost oslovit skupinu zákazníků, kteří do svého pitného režimu pravidelně zařazují zejména oblíbené hotové nápoje. Nyní si je mohou dopřát bez toho, aby svoje běžné nákupy zatěžovali jednorázovými PET lahvemi, a produkovali tak zbytečný plastový odpad,“ vysvětluje Michal Panis, produkt & brand manažer značky SodaStream v ČR.Uvedení ikonických příchutí PepsiCo je významným milníkem v úsilí společnosti SodaStream nabídnout spotřebitelům nejlepší možný výběr nápojů, a přitom se starat o naši planetu,“ dodal Eyal Shohat, CEO společnosti SodaStream.

Spolu s novými příchutěmi Pepsi uvádí SodaStream na český trh také další produkty. Sortiment opakovaně použitelných lahví doplní sada lahví SodaStream typu Fuse s motivy ikonických příchutí Pepsi, Pepsi Max a 7 UP. Doporučená cena sady lahví SodaStream je 399 Kč.

V prodeji bude rovněž set SodaStream Spirit Megapack. Obsahem tohoto balení bude nejprodávanější výrobník Spirit Black, lahev s logem Pepsi Max, bombička s potravinářským CO2, příchuť 440 ml Pepsi Max a čtyři testovací příchutě Pepsi, Mirinda, 7Up a 7Up Free. Doporučená maloobchodní cena za SodaStream Spirit Megapack je 2 299 Kč.

O značce SodaStream

Firma se od svého počátku datovaného do roku 1903 soustřeďuje na ucelenou nabídku výrobníků domácí perlivé vody a souvisejícího příslušenství. Jejím cílem je nabídnout příjemný způsob přípravy vlastní perlivé vody v pohodlí domova místo nošení plastových lahví a následného vynášení hromad plastového odpadu. Počtem stisknutí tlačítka výrobníku si zákazník sám volí výslednou perlivost vody a přidáním čerstvého ovoce má možnost vytvořit lákavé pití bez zbytečných cukrů či sladidel pro sebe i svou rodinu. Litr vlastní domácí perlivé vody přitom vyjde na velmi příznivou cenu 2,57 Kč, takže si za pohodlí nemusí zákazník zbytečně připlácet. Kromě svého komfortu navíc používáním každého jednoho výrobníku domácí perlivé vody SodaStream domácnosti ochrání přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdnými PET lahvemi od nápojů. SodaStream International s.r.o je od roku 2018 divizí společnosti PepsiCo. Tváří značky Sodastream pro Českou republiku je od října 2015 Andrea Verešová.

„Naší snahou je urychlit růst SodaStream, proto jsme nadšení, že můžeme představit nabídku spojující obě silné značky,“ řekl Jim Andrew, výkonný viceprezident SodaStream, Beyond the Bottle a New Ventures pro PepsiCo. „Společně se SodaStream pracujeme na naplňovaní cíle, které sdílíme – snižování plastového odpadu a vytváření udržitelnější budoucnosti. A toto je další krok na této cestě.“  

O PepsiCo

PepsiCo je nadnárodní společností, která se zabývá výrobou a prodejem nápojů a potravin. Byla založena roku 1898 v USA, v České republice začala působit roku 1993. Nejvýznamnějším produktem společnosti z hlediska obratu je limonáda s kolovou příchutí, Pepsi. V roce 2018 dosáhla PepsiCo více než 64 miliard dolarů čistého zisku, roce 2018 koupila PepsiCo v Česku, Maďarsku a na Slovensku česká společnost Karlovarské minerální vody.

Sodastream Uhlíková stopa

Produkty SodaStream mají až o 70 % nižší uhlíkovou stopu, než jiné kolové a další nápoje prodávané v PET lahvích

Historie výroby sody

Společnost SodaStream je největším výrobcem a dodavatelem domácích výrobníků sody ve více než 30 zemích světa. Zakládá na dlouholeté tradici již od roku 1903, kdy uvedla na trh svůj první přístroj na výrobu perlivého nápoje. Předchůdce výrobníku, „Zařízení na provzdušnění tekutin” vyrobil v roce 1903 Guy Hugh Gilbey v londýnské továrně na výrobu ginu, W&A Gilbey Ltd. Výrobníky sody SodaStream jsou unikátní především díky nižším nákladům na výrobu nápoje, tichou přípravou a automatickým uchycením lahve místo nepohodlného šroubování. V roce 1998 byl SodaStream koupen společností Soda-Club, izraelskou společností založenou v roce 1991, Peterem Wiseburghem. SodaStream International s.r.o. je od roku 2018 divizí společnosti PepsiCo.  SodaStream má 13 výrobních závodů na celém světě. Tři jsou umístěny v Izraeli a Západním břehu Jordánu, firma zaměstnává cca 2000 lidí. Výrobky jsou k dispozici ve více než 80 000 maloobchodních prodejnách napříč 46 zeměmi.

Bombičky SodaStream k dostání na každém rohu

Abyste si doma mohli připravit perlivou vodu, budete potřebovat SodaStream bombičku s CO2 plynem, kterou lze po vyčerpání plynu jednoduše vyměnit za plnou na více než 2 000 autorizovaných místech po celé ČR. Z jedné náplně vyrobíte až 80 l oblíbeného perlivého nápoje, což odpovídá 53 PET láhvím o obsahu 1,5 l. Při doporučené maloobchodní ceně 199 Kč za novou plynovou náplň až na 80 litrů domácí perlivé vody vás jeden litr vyjde na pouhých 2,57 Kč. Za měsíc se tak nemusíte vláčet s 20 lahvemi vody, za rok pak se 243 lahvemi.

Láhve SodaStream a další příslušenství

Ačkoliv jsou výrobníky sody SodaStream vždy dodávány s bombičkou a láhví, můžete si kdykoliv dokoupit náhradní láhve SodaStream jak z bezpečného plastu bez BPA, tak i z vysoce odolného skla. Ty využijete jak na cestách, při rodinné sešlosti či jiných aktivitách.. V nabídce nechybí ani náhradní bombičky SodaStream, víčka, čistící tablety a další. Chcete-li se dozvědět více o SodaStream, navštivte www.sodastream.cz a sledujte SodaStream na sítích Facebook, Twitter, Pinterest a YouTube.

Jaromír a Věra Hamplovi

 

Podobné příspěvky

Inflace letos může nepříjemně překvapit

Afri

Obchody, restaurace či kadeřnictví dnes otevírají

Afri

Olympijský park Soči – Letná 2014: 66 milionů vyhozených z okna, nebo skvělá investice do sportu?

Afri