Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Domácí Politika

Bojujeme za zachování české koruny  

petice za korunu

Strana „Trikolora Svobodní Soukromníci“ vyrazí napříč Českou republikou za zachování české koruny. Reaguje tak na vyjádření a odhodlání některých vládních i opozičních stran, které chtějí prosadit zavedení eura. Na své „tour“ navštíví dvacet osm měst, kde  budou sbírat podpisy pod petici za-korunu.cz.

Strana „Trikolora Svobodní Soukromníci“ bojuje za zachování české koruny

Zuzana Majerová foto
Zuzana Majerová

První zastavení se uskuteční už v pátek 4.6. v Mělníku. „Tour“ bude završena ve čtvrtek 24.6. v Praze – Florenc. Veřejnost se tak může s touto problematikou více seznámit, osobně se setkat s lídry uskupení a společně podpořit petici. Lidé na místě obdrží za podpis 1 korunu                                          a ocenění “hrdina české koruny”.

Stanovisko strany „Trikolora Svobodní Soukromníci“ je totiž v této věci jednoznačné: Koruna patří k České republice, stejně jako patří koruna na hlavu českého lva – naopak na hlavu lva nepatří ani rudá hvězda, ani 12 hvězd žlutých.

„Chceme zachovat měnovou konkurenci, aby si lidé mohli vybírat, čím budou platit, takže je nutné zachovat českou korunu, která je pro nás navíc výhodná i makroekonomicky. Čím větší výběr, tím větší svoboda, a proto vnímáme zavádění možnosti platit kryptoměnami, jako je třeba i Bitcoin, za pozitivní. Chceme rozvolnit zákony, které nutí lidi např. platit nejnutnější položky jen v korunách. To chceme nechat na domluvě soukromých osob. Zároveň podporujeme ústavní ochranu platby v hotovosti,“ uvedl Libor Vondráček, předseda strany Svobodných.

V případě přijetí eura hrozí s velkou pravděpodobností výrazné zdražení. 

„Pokud uděláme opak svěříme další významnou část naší suverenity do rukou nikým nevolených úředníků v Bruselu. Dnes si sice znehodnocujeme měnu sami, ale pokud bychom to chtěli přestat dělat, můžeme, po přijeti eura už to nebudeme moci přehodnotit. Zkušenost Slováků je taková, že po přijetí eura se výrazně podražilo. Fixovaný kurz těsně před výměnou pro ně byl nevýhodný, lze předpokládat, že podobně by to mohlo být u nás. Každý si dnes může vybrat, co je pro něj lepší měna a tímto krokem by byla zmenšena možnost volby a snížena měnová konkurence,“ doplnil Libor Vondráček, předseda strany Svobodných.

David Wilczek

Externí PR konzultant

Podobné příspěvky

Praha 5 má v Košířích přeplněné školy

Afri

Akce “Co dělají školy pro demokracii”

Afri

Kandidátní listina – DOMOV

Afri