Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Politika

Jsme “ti extrémisti”, co chtějí, aby děti měly mámu a tátu

rodina

Vzhledem k teplotám, které zrovna sužují ČR vám dnes popřeji, abyste ta současná vedra ve zdraví přežili a dobře prožili i čas dovolených a odpočinku. Nám se v posledních týdnech pokusili zatopit někteří europoslanci, nicméně si z toho nic neděláme, protože jejich obavy z naší činnosti jen dokazují, že jsme (a to především díky vám všem) relevantní silou na poli české rodinné politiky. Možná větší, než by si mnozí přáli a než připouštějí. O co šlo?

V souvislosti s naším předsednictvím EU jel i pan ministr práce a sociálních věcí Jurečka (KDU-ČSL) do Bruselu, aby ve výboru Evropského parlamentu pro práva žen a genderovou rovnost představil priority své agendy.

Podle některých českých médií ho prý “dobře informovaní” europoslanci začali grilovat nepříjemnými otázkami, které však ustál se ctí. Ptali se, kdy ČR ratifikuje Istanbulskou úmluvu a také, co to má znamenat, že spolupracuje s Aliancí pro rodinu.

Jsme přece “ti extrémisti”, co chtějí, aby děti měly mámu a tátu, aby manželství zůstalo svazkem muže a ženy. Tohle nás vlastně pobavilo, protože nejenže se komise EU zajímá o malý spolek, který aktivně tvoří pár lidí a dobrovolníků, ale hlavně mají v Evropském parlamentu poněkud neschopné či zmatené asistenty, kteří vlastně své poslance dezinformují.

Polský socialistický europoslanec na naši adresu prohlásil toto:

Jsem Polák a vím, co se stane, když se lidé u moci spojí s těmito radikály (..) Aliance pro rodinu chce zvrátit ženská práva. Kvůli jejich aktivitě máme v Polsku de facto zákaz interrupcí a vláda zavedla povinný registr těhotenství.”

My samozřejmě chováme úctu k životu od početí až do smrti, ale potratové agendě jsme se nikdy nevěnovali ani to nemáme v úmyslu. Stačí dva kliky na našem webu a každý to hned zjistí. Doufáme, že se europoslanci na jiná jednání připravují přece jen pečlivěji. A mrzí nás, že se některá česká média (která by dění v ČR měla mít v malíčku), na šíření těchto dezinformací podílejí. Zcela bez zájmu své čtenáře zásobovat fakty či informace uvádět na pravou míru.

Jana Jochová [kancelar@alipro.cz]

Aliance pro rodinu

Podobné příspěvky

„Trikolora Svobodní Soukromníci”  bojuje proti nezákonným opatřením Ministerstva zdravotnictví

Redakce

Ruský rubl oslabuje k historickému minimu vůči dolaru

Redakce

Senátor Jaromír Štětina k dění na Ukrajině: Pravý sektor není hybnou silou revoluce

Redakce