Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Domácí Politika

Markéta Šichtařová a Karel Diviš se rozhodli pro vstup do strany Svobodných

Karel Diviš se rozhodl pro vstup do strany Svobodných po listopadovém sněmu, kde se také představila nová členka Svobodných, ekonomka Markéta Šichtařová. Oba noví členové zdůraznili, že se ztotožňují s programem Svobodných, který hájí svobodu, prosperitu a nezávislost České republiky.

Svobodní se rozrůstají: Po sněmu oznámil vstup do strany i Karel Diviš

„Svobodní jsou jedinou pravicovou stranou, která má jasnou vizi pro budoucnost naší země. Chceme co nejmenší zasahování státu do života občanů, nižší daně, menší byrokracii, větší podporu podnikání a inovací, ochranu soukromí a osobních práv, odmítnutí eura a dalších nadnárodních integrací. Jsem rád, že mohu mezi naše členy přivítat osobnosti jako je Markéta Šichtařová a Karel Diviš,“ uvedl předseda strany Libor Vondráček.

 

Vzhledem k tomu, že jsem byl již od dětství, v době reálného socialismu, naštěstí vychováván ke svobodnému, zodpovědnému a tržnímu uvažování, nevidím jinou možnost než posílit a pozvednout poslední pravicovou sílu v této zemi, a to bez ohledu na moje ambice či jakékoliv volební výsledky,“ okomentoval své rozhodnutí pro vstup Karel Diviš.

„Jako ekonomka jsem vždy kritizovala neefektivní a plýtvavé hospodaření státu, které vede k zadlužování a ohrožování budoucnosti našich dětí. Svobodní jsou strana, která chce zastavit tento trend a nastolit zdravou a udržitelnou ekonomiku, která bude založena na tržních principech, konkurenci a odpovědnosti. Proto jsem se rozhodla vstoupit do jejich řad a společně s nimi bojovat za lepší a prosperující Česko,“ řekla Markéta Šichtařová.

Svobodní se také připravují na blížící se volby do Evropského parlamentu, které se budou konat v roce 2024. Strana chce v těchto volbách získat aspoň dva mandáty. Svobodní chtějí v Evropě hájit zájmy České republiky, bránit její suverenitu a spolupracovat s dalšími euroskeptickými a liberálními stranami.

TZ

Podobné příspěvky

Zeman příští týden oslaví s příznivci své uvedení do úřadu

Jaroslav Hauer

Boj o Senát na Praze 8

Redakce

Nový velvyslanec Kazachstánu Bakyt Dusenbajev nastoupil do funkce

Redakce