Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Politika Volby

Sedm lidoveckých kandidátů do Senátu uspělo v letošních volbách

Jurečka

Celkem sedm lidoveckých kandidátů do Senátu uspělo v letošních volbách. Hned v prvním kole zvítězil Petr Fiala. Ve druhém kole svá senátorská křesla obhájili Miluše Horská, Jaromíra Vítková a Lumír Kantor. Nově se do Senátu dostali Ivana Váňová, Eva Rajchmanová a Bohuslav Procházka. Tyto volby tak lze s jistotou označit za úspěch koalice SPOLU i samotné KDU-ČSL.

Ve druhém kole senátních voleb uspěli všichni lidovečtí kandidáti

Marian Jurečka„Náš senátorský klub si udržel silný hlas v horní komoře Parlamentu. Hned v prvním kole uspěl Petr Fiala, který naváže na 12 let práce svého předchůdce, lidovce Petra Šilara. Do druhého kola senátních voleb postoupilo celkem šest kandidátů, z toho čtyři ženy. Následně o týden později zvítězili všichni, což je opravdu výjimečné. Historický úspěch zaznamenal v obvodě Kutná Hora náš nový senátor Bohuslav Procházka, který ukázal, že lidovci nejsou stranou pouze pro Moravu. Uspěl i Lumír Kantor v Olomouci, který získal o 4 000 více hlasů než v minulých volbách. Stejně tak získali větší počet hlasů i obhajující senátorky Jaromíra Vítková a Miluše Horská. Voliči je tak odměnili za šest let tvrdé práce pro region. Děkuji všem, kteří k volbám dorazili a vážím si jejich hlasů pro všechny naše kandidáty, a to jak koalice SPOLU, tak KDU-ČSL. Senát díky tomu zůstává nadále demokratickou pojistkou,” uvedl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.
Lumir-KantorV obvodě č. 61 – Olomouc mandát obhájil Lumír Kantor„Každému z vás, kdo jste mě ve volbách podporoval, pomáhal a volil, bych chtěl stisknout ruku a poděkovat. Každému z mého nejužšího týmu bych chtěl říct, že bez vás by to nešlo a jsem vám moc vděčný za výsledek. Svoje sliby budu plnit, jak jsem slíbil už během kampaně. Šest let je dlouhá doba a pro mě je důležité naplnit je co nejlépe,” sdělil senátor, který dokázal oslovit přibližně o 4 000 více voličů než v minulých volbách. Pro lidovce jeho výhra znamená obhájení silné pozice v obvodě, kde historicky měla velké volební zisky ČSSD a nyní ANO.
 Jaromíra VítkováS přehledem zvítězila také Jaromíra Vítková, senátorka v obvodě č. 49 Blansko. Děkuji všem, kdo mi dali svůj hlas. Vážím si této důvěry a budu se velmi snažit, abych nezklamala. Budu dále spolupracovat se samosprávami obcí a měst a nepolevím při přípravě stavby nové silnice I/73 (D 43),” zdůraznila Vítková.
Miluše HorskáTřetím úspěšným obhájcem mandátu je Miluše Horská v obvodě č. 43 Pardubice. „Děkuji, jsem neuvěřitelně šťastná. Výhra mě zavazuje k tomu, abych pokračovala ve své práci. Beru to jako výhru občanské společnosti, vyjádřila vděk senátorka.
Bohuslav ProcházkaLidovcům se také podařilo získat historicky první senátorský mandát v obvodě č. 40 Kutná Hora. Uspěl zde dětský lékař Bohuslav Procházka„Věřím, že lidé mi dali podporu hlavně proto, že si uvědomují, jaké obtíže teď trápí náš zdravotní systém. Právě za ten hodlám v Senátu bojovat,” zdůraznil nový senátor.
Eva RajchmanováNa Hodonínsku ve volebním obvodě č. 79 se v posledních minutách sčítání přehoupla do vítězství Eva RajchmanováDěkuji volebnímu týmu, voličům, své rodině a všem, kteŕí mě podpořili. Podněty z našeho regionu budu přenášet na půdu Senátu. Chci se zabývat ochranou životního prostředí, ochranou vody, podporou komunitní energetiky a výstavbou dálnice D55. V neposlední řadě budu stát na straně rodičů a našich krásných tradic a zvyků. Hlas za Slovácko bude v Praze slyšet,” slíbila Rajchmanová.
Ivana VáňováNovou senátorkou se stala také Ivana Váňová, starostka obce Mořkov, v obvodě č. 67 Nový Jičín. Děkuji voličům za hlasy, svému lidoveckému týmu za snahu a ochotu, ale i svému protikandidátovi za férovost v kampani. Jsem připravena začít okamžitě makat pro Novojičínsko. Opět navštívím všechny starostky a starosty a zahájím s nimi intenzivní spolupráci. Těším se také na častá setkávání s občany. Mé srdce skutečně bije pro občany Novojičínska,” dodala starostka.
   

Mgr. Lucie Ješátková
Tisková mluvčí KDU-ČSL

Podobné příspěvky

Jsme opravdu my Češi tak neukáznění?

Afri

Upevnění spolupráce mezi Českou republikou a Republikou Kazachstán.

Afri

Kateřina Valachová navštívila seniory a fandila při fotbale

Afri