Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Domácí Politika

Škody zvěří jsou narůstající a brzdí obnovu našich lesů

Martin_Jurečka

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Novelu zákona o myslivosti je třeba urychleně projednat. Vláda na svém pondělním zasedání projednala návrh předsedy lidovců Mariana Jurečky, aby Sněmovna zrychleně schválila novelu zákona o myslivosti. Jde o novelu, kterou předložila vláda, ve Sněmovně se ale bohužel zastavila. Novou úpravu praxe ale nutně potřebuje. Předseda lidovců proto navrhuje, aby ji Sněmovna schválila ve zrychleném režimu již v prvním čtení, jinak novela „spadne pod stůl.“

Škody zvěří jsou narůstající a brzdí obnovu našich lesů

Marian JurečkaZákon má zjednodušit administrativu spojenou s lovem zvěře. Jejím cílem je také usnadnit redukci počtu přemnožené spárkaté zvěře, která ničí nové lesní porosty, a brání tak obnově lesů zasažených suchem a kůrovcem. „Stát musí dbát na ochranu životního prostředí. Tato novela dělá z myslivosti cílevědomou a regulovanou činnost. Zredukováním počtu zvěře zajistíme řádnou obnovu lesních porostů v důsledku probíhající kůrovcové kalamity a škodám v zemědělství,“ uvedl předseda  „Elektronická evidence pak zajistí průkaznou kontrolu ulovené zvěře a usnadní hospodaření v honitbě. Oproti předchozí kontrole jde o ekonomicky méně nákladný systém, který bude navíc lépe informovat veřejnost,“ doplnil ke zjednodušené administrativě Jurečka. 

Původní vládní předlohu projednala Sněmovna v červnu ve třetím čtení, nestihla ji však dokončit. V září pak poslance čeká už jen poslední schůze a je nereálné, aby se novela stihla řádně doprojednat. Předseda lidovců tak navrhl zrychlené projednávání, aby nová Sněmovna nemusela novelu projednávat od začátku.

                                                                                                                     

Kateřina Procházková
Tisková mluvčí KDU-ČSL

Podobné příspěvky

Sametová revoluce se vyplatila: Gabal a Žantovský excelovali jako „experti“ na „evropanství“ a migraci v DOXu

Afri

Co nám sdělil prezident Zeman při vánočním hodnocení české ekonomiky

Afri

Podnikatelské odbory mají 2000 členů! Je nás víc, jsme silnější!

Ilja Hynek