Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Politika

Svoboda nebyla nikdy zadarmo

Výstava v prostorách JAZZOVÉ SEKCE ve Valdštejnské ulici 14 je nejen o roku 1968. Je zde instalováno 21 panelů, kde můžete zhlédnout činnost Jazzové sekce od roku 1971 –  1988.

Tyto panely mapují uskutečněné i neuskutečněné jazzové festivaly. Dokumenty i různá setkání. Prostě vše, co se přímo i nepřímo týká všech z této komunity, pohybujících se na poli jazzovém i společenském. Zároveň vše – různé domácí, ale hlavně zahraniční ohlasy z různých médií, ale i zemí.  Citujeme preambuli výstavy, kterou koncipovali a zároveň realizovali: Tomáš Křivánek, Vladimír Kouřil, Ivan Prokop, Jiří Kučera, Jiří Volek, Jano Kukučka, Jiří Exner,  Arpád Abonyi, Čestmír Huňát, Jana Jelínková, Vlastimil Krčmář.

Záštitu této výstavě dal i prezident České republiky Miloš Zeman:

Výstavou chceme promluvit k pamětníkům a připomenout jim tehdejší léta, kdy byli členy Jazzové sekce, ale i k současnosti a připomenout, že SVOBODA NEBYLA NIKDY ZADARMO. ANI V SOUČASNOSTI NENÍ ZADARMO A V BUDOUCNOSTI TAKÉ NEBUDE ZADARMO!
Výstava je unikátním dobovým svědectvím o práci a boji skupiny svobodomyslných kultury-milovných lidí, aktivistů Jazzové sekce, kteří byli státními orgány ČSSR vtlačeni do role kulturní opozice. Výstava je tedy o boji za nezávislou kulturu s totalitní mocí tehdejší ČSSR. Současně na podporu svobody slova, uměleckého projevu a demokracie v dnešní době.“

Na výstavě uvidíte i úřední dokumenty jak o Jazzové sekci, tak i co psala naše periodika o tehdejší společensko-politické situaci. Výstava v každém případě stojí za podívanou.

Podobné příspěvky

Proč máme platit za lži? Chceme zrušit či snížit poplatky!

Afri

Rozhovor se zdravotně postiženým blogerem Jiřím Hrebenarem

Afri

Chci montovny nahradit mozkovny

Afri