Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Politika Zahraniční politika

Nový velvyslanec Kazachstánu Bakyt Dusenbajev nastoupil do funkce

V Praze dne 2. Srpna 2023 velvyslanec Kazachstánu v České republice Bahyt Dusenbajev předal kopie platných listin ředitelce odboru diplomatického protokolu ministerstva zahraničí České republiky Markétě Šarbochové a také se sešel s ředitelem odboru Asie a Tichomoří Markem Libřickým. 

Diplomaté diskutovali o současném stavu a perspektivách kazachstánsko-české spolupráce.

V rámci setkání s vedoucím oddělení Asie Bakyt Dusenbajev zdůraznil, že Kazachstán klade důraz na posílení vztahů mezi oběma zeměmi, včetně posílení politického dialogu a interakce v oblasti obchodu, hospodářské, investiční a tranzitní dopravy. Kazašský diplomat také seznámil českého kolegu s probíhajícími politickými a socioekonomickými transformacemi v naší zemi. Projednána je agenda nadcházejících bilaterálních návštěv na vysoké úrovni.

Marek Libřický uvedl, že Kazachstán je nejdůležitějším a hlavním partnerem České republiky ve střední Asii a vyjádřil ochotu rozvíjet a prohlubovat spolupráci ve všech oblastech vzájemného zájmu. Zároveň poblahopřál kazašskému velvyslanci k oficiálnímu nástupu do funkce a popřál mnoho úspěchů při dalším posilování vztahů mezi Kazachstánem a Českem.

red.

Podobné příspěvky

Informace o zápalu plic v Kazachstánu

Afri

KDU-ČSL vyzývá ministra zdravotnictví, aby rezignoval na svůj post

Afri

Tajemství Bělobrádkových cest do země Velkého Bratra, aneb lidovečtí bratři a sestry pod vedením kosmopolitních kouzelníků Hermana a Gabala

Afri