Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Domácí Politika

Žijeme ve velice nebezpečné a nejisté době, říká Rudolf Baránek

100 let

Až do propuknutí covidu 19 jsme si mysleli, že postupné zlepšování životní úrovně v České republice má trvalý trend. Mysleli si to povětšinou podnikající i nepodnikající spoluobčané. Uběhly cca 3 roky a všechno je jinak. Ke covidu se přidala válka na Ukrajině a Evropa se začala otřásat v základech. Kromě velkých hospodářských problémů se některé evropské velmoci jako je Německo a Francie jen těžce smiřovaly s tím, že jim končí pro ně velmi výhodná spolupráce s Ruskem.. Jasně se ukázalo, že země, které si jako my neprožily 40 let reálného socialismu, jsou nebezpečně naivní. 

Ukrajinci se ukazují jako mimořádně statečný národ, který si zaslouží obdiv a podporu. Jejich prezident velmi dobře ví, jaké má Evropa obavy z toho, že se konflikt rozšíří mimo území Ukrajiny. 

Narůstá počet rodin, které mají zásadní problémy 

predstavenstvo SoukromniciVraťme se ale do České republiky. Hospodářská a sociální krize má stále vzestupný trend. Ujišťování, že klesá inflace a snižují se ceny energií, nemá v očích obyvatel téměř žádný praktický význam. Tisíce malých a střední firem krachují nebo ukončují podnikání ne proto, že by to jejich majitelé neuměli podnikat, ale proto, že podmínky v jejich oborech jsou neúnosné. Přibývá obcí, kde už není hospoda, obchod ani pošta. I finanční úřad jim zrušili. Nebezpečně narůstá počet rodin, které mají zásadní problém, jak naplnit svůj rozpočet. Myslet si, že tito lidé budou ve většině voliči politických stran od středu doprava, je naivní. 

Osobně se zahraniční politikou této vlády souhlasím. Ale podle přísloví bližší košile, než kabát jejich zahraniční snažení přichází v očích veřejnosti vniveč.

Narůstá dezinformační kampaň

Krize je pro šíření bludů velmi úrodnou půdou. Josef Goebbels se řídil tím, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. I 78 let po Goebbelsovi má tento druh šíření dezinformací narůstající úspěch. A je jedno, jestli jsou autoři tupí, anebo dobře placení.
        

Pokud vláda Petra Fialy nezíská trpělivým vysvětlováním své vnitřní politiky alespoň částečně pochopení občanů, zaviní změnu politických poměrů v České republice v příštích parlamentních volbách.

Možná předčasných…. Zatím nedokázali ani to, že problémům, které musí vláda řešit, vůbec rozumí. Spoléhat se pouze na to, že mají v parlamentu většinu 108 hlasů, je krátkozraké.

Strana soukromníků České republiky, která je politicky ukotvena napravo, stojí před rozhodnutím, jak postupovat v evropských a krajských volbách v příštím roce a v následných volbách parlamentních. V komunálních, senátních a krajských volbách už máme zvolení našich zástupců za sebou. Ve volbách do parlamentu jsme zatím neúspěšní. Za 1. republiky byly čtvery parlamentní volby. Naši političtí předci z Československé strany živnostensko-obchodnické středostavovské se ve všech těchto volbách dostali do parlamentu a dvakrát se podíleli na sestavování československé vlády. Jejich zástupci byli tam, kde se o nich rozhodovalo!!!

Strana soukromníků České republiky musí udělat vše proto, aby jí soukromníci a jejich rodiny uvěřili, že pokud ji svým hlasem podpoří, dostanou zástupce politicky organizovaných soukromníků tam, kde se i o nich rozhoduje, tedy do parlamentu. Musí uvěřit, že volí sami sebe. Snad už víte, že ani ti minulí, ale ani ti současní poslanci za nás hubu neotevřou.

Názor Rudolfa Baránka, zakladatele strany a člena vedení.

Text byl redakčně zkrácen.

Podobné příspěvky

Jsme opravdu my Češi tak neukáznění?

Afri

Evropa míří k nezávislosti na ruském plynu

Afri

Dne 30. dubna velvyslanec Republiky Kazachstán Seržan Abdykarimov na tiskové konferenci vyhlásil výsledky voleb prezidenta…

Šebík