Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Domácí Reportáže

100 let českého zemědělství na výstavě Země živitelka

 Země živitelka, nejvýznamnější oborová a kulturní událost, se každoročně těší velkému zájmu široké veřejnosti           i odborníků. Letošní 45. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka má podtitul “100 let českého zemědělství” a navazuje na oslavy 100letého výročí vzniku republiky.

 

Letošní ročník Země živitelky je svým podtitulem oslavou zemědělství a jeho význačných osobností od roku 1918 do současnosti.  Návštěvníci si během Země živitelky můžou na celkem 10 milnících, rozmístěných po celém areálu, přečíst o nejvýraznějších a nejvýznamnějších událostech, které značnou měrou ovlivnily formování zemědělství          a národního hospodářství. Spolu s nimi budou rozmístěny informační sloupy představující 11 předních osobností posledních 100 let českého/československého zemědělství.

Země živitelka je v letošním roce rozdělena do 4 směrů:

NÁKUP A PRODEJ ZEMĚDĚLSKÝCH PRODUKTŮ A SLUŽEB,

100 LET ČESKÉHO ZEMĚDĚLSTVÍ A VÝZNAMNÉ OSOBNOSTI, ZEMĚDĚLSTVÍ BUDOUCNOSTI a DĚTSKÝ ZEMĚDĚLSKÝ SVĚT.

Od minulého roku se díky pokračující modernizaci areálu a díky demolici starých pavilonů zvětšila venkovní výstavní plocha o dalších 7 000 m2.

„Těší mě, že zemědělství, potravinářství a venkov přestávají být tím posledním z oblastí, na které se upírá pozornost politiků. Naši zemědělci a potravináři si totiž nepochybně úctu i podporu zaslouží. Zvlášť v posledních letech, kdy jejich práci stále více ztěžuje extrémní počasí. Právě proto je jednou z mých priorit zadržování vody v krajině, řešení sucha a péče o půdu. Letošní Země živitelka má podtitul 100 let českého zemědělství. Rád bych proto především v souvislosti s tímto významným výročím poděkoval všem zemědělcům za jejich každodenní těžkou a poctivou práci, která nám všem přináší prospěch,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Podobné příspěvky

OBRAZEM: Pražská Markéta hostila 2014 FIM SPEEDWAY GRAND PRIX

Afri

Petice proti EET a regulaci zbraní Senát projedná 6. prosince

Jaroslav Hauer

Daniel Espinosa včera v pražském metru točil Dítě

Afri