Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Reportáže

Stovky nemrtvých se objevily v sobotu v Brně

Vojíci z Umbrella corporation

Dva dny po úplňku se v Brně objevili první nemrtví. Zombie ve všech stádiích rozkladu. Od čerstvě nakažených až po tlející mrtvoly s upadávajícími kusy masa se začali objevovat od šestnácti hodin na Moravském náměstí. Lidé nic netušili.

Jednotky Umberlla corporationNa začátku, když nemrtvé bylo možno spočítat na prstech obou rukou, to přivolaná speciální armáda i jednotky z Umbrella corporation ještě zvládaly.

Zombie – začalo to už dříve

Některé zombie byly drženy ve skupinách a některé si přivázaly odvážné ženy řetězy k rukám jako své mazlíčky. To byl ale začátek a brzy se dalo napočítat pár desítek nemrtvých.

Ale, ja říkám, to byl jen začátek. Vím o čem mluvím, já tam byl také.

Pár lidí to už vědělo

Jenže jsou lidé, kteří o nemrtvých vědí své a na základě shlédnutí informací ve filmu Resident Evil a existence Umbrella corporation 🙂 se nechali očkovat. Ti pak byli imunní.

Takových jedinců tam bylo pár, označených. Pro nemrtvé byli v podstatě neviditelní.

Díky statečnosti a obětavosti těchto někoika jedinců (fotografů) se můžete porůznu dozvědět, co se vlastně v Brně dělo. Kolem sedmé hodiny večerní ty vypuklo.

Několik stovek nemrtvých a další už nakažení, ale ještě nezměnění v zombie, se dali na pochod.  Jeden ze střetů jsem natočil na video.

Zaskočení japonci a velká bitva

Nejvíce byli asi překvapeni japonští turisti na náměstí Svobody u předposlední velké bitvy nemrtvých s ozbrojenými složkami. Zombie se tu přehnali přes nastražené zátarasy a nakonec dostali i posledního vojáka na střeše Jeepu, který odolával mladším a rychlým zombie, ale jakmile se objevili zkušení žrouti mozků, neměl šanci.

Stovky mrtvých, tisíce vystřílených nábojů

Ozbrojené složky pro boj se zombieVystříleno bylo tisíce salv s těžkých i lehkých zbraní, snězeno bylo dosti mozků a pár doslova otevřených hlav se v davu nemrtvých taky našlo. K poslední bitvě došlo na křižovatce ulic Poštovská a Jánská, kde nemrtví vítězně zakončili postup Brnem a ozbrojené složky byly zlikvidovány a přeměněny na zombie vojáky.

Brno bylo plné oživlých mrtvol

Ještě dlouho do noci mohli Brňané potkávat oživlé mrtvoly, které se trousily do svých obydlí.

Šlo o akci Zombie Walk, tedy fanoušků všech filmových zombie hororů a každý si to užil. Jak téměř sedm stovek zombie, tak jejich nakažený doprovod a lidi okolo. Fanoušci jsou inspirováni jak filmovou sérií Resident Evil, tak seriálem Walking dead a mnoha dalšími.

Co na to místní policie?

Umbrella corpoprationAkce byla dopředu nahlášená a tak se policistům v Brně nejevili tři terénní vozy podezřelé. Ani, když z nich vyskákalo na dvanáct po zuby ozbrojených vojáků se samopaly a kulomety a utábořilo se na náměstí Svobody před MacDonalds.

Zbraně? Ano, ale atrapy na airsoft

Vše byly samozřejmě atrapy na airsoft střelbu, zde však bez kuliček. Na bezpečnost byl brán  největší ohled, a proto byly v Brně slyšet jen salvy z lehkých kulometů a samopalů na airsoft.

Autor a foto: Ilja Hynek

Podobné příspěvky

Oslava světového dne mléka “MLÉČNÉ LÉTO”

Afri

Majk Spirit dovezl do SaSaZu své Primetime tour

Afri

Recykloliga Elektrowinu vylosovala první výherce z řad dobrovolných hasičů

Afri