Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Reportáže

Tornádo pustošilo náves Moravské Nové Vsi a obec Hrušky

tornado
Lidé na sociálních sítích svolávají na další dny pomoc pro Hodonínsko, kterým se ve čtvrtek v noci prohnala mohutná bouře s tornádem. V cestě bouře došlo k velkým škodám, padaly stromy, vichr strhával střechy.

Naprostá apokalypsa

Je to tragédie, prohnalo se tudy  tornádo. Bouřky a tornádo, které se ve čtvrtek večer a v noci přehnaly jižní Moravou, po sobě nechaly mohutné škody. Jejich sčítání začalo v pátek ráno po rozednění. Ministryně financí Alena Schillerová přislíbila finanční pomoc.

Bez proudu je v ČR po čtvrteční bouřce přes 75 000 odběratelů.

tornadoVelmi silné bouřky postupovaly na jižní Moravu od Českých Budějovic přes Valtice. Na Hodonínsku a Břeclavsku se k nim pravděpodobně přidalo i tornádo, přírodní jev v Česku nepříliš obvyklý. Odhaduje se, že jeho síla dosáhla stupně tři až čtyři, tedy rychlosti přesahující až 300 kilometrů v hodině.

Mimo provoz je například autobusová linka Břeclav – Hrušky. Linka 572 z Břeclavi do Hodonína končí v Týnci, dál nejede. Autobusová linka Brno-Hodonín má změněnou trasu, kdo se chce dostat do cílové destinace, musí v Rohatci přestoupit na vlak. Všechna omezení najdou lidé na webu www.idsjmk.cz. Dočasně je přerušený provoz na železniční trati Břeclav – Hodonín.

Dělají všichni, kdo mají ruce a nohy. Těžká technika je už na cestě! Záchranáři evidují kolem 200 zraněných, záchranáři zatím evidují nejméně tři mrtvé.

Foto: Aktu.cz

Podobné příspěvky

Kachna a vepřové koleno mi dává sílu říká klavírní virtuóz Maksim Mrvica .

Šebík

Světoznámý fotograf Jan Saudek vystavuje své akty v Malostranské besedě

Afri

Režisérka a autorka slavných Četnických humoresek se po desítkách let vrátila do školy.

Jaroslav Hauer