Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Školství

Afghánští uprchlíci i Latinská Amerika, zájem o studium v Praze roste

Angloamerická vysoká škola

Pražská Anglo-americká vysoká škola (AAU) už má tři předběžné zájemce o stipendium, které škola vyhlásila v září pro afghánské uprchlíky. Hlásit se mohou zájemci z Afghánistánu, na jejichž evakuaci se podílela Česká republika a kteří zde v současnosti pobývají. Našemu listu to řekl rektor školy Jaroslav Miller. Podle něj ale ze strany státu probíhá řada administrativních procedur, takže nástup uchazečů do studia může trvat ještě týdny až měsíce.

Afghánští uprchlíci i Latinská Amerika, zájem o studium v Praze roste

Angloamerická vysoká školaStudenti z Afghánistánu na AAU přitom nebudou sami. Kromě Afghánistánu mají na jedné z nejstarších pražských soukromých škol zastoupení i další země z Blízkého a Středního Východu, například z Íránu, Íráku či Turecka. „Chceme pomoci státu s integrací a myslíme si, že vzdělání je zdaleka nejlepší integrační strategií,“ uvedl k tomu Jaroslav Miller, který koncem září slavnostně převzal funkci rektora v malostranském paláci Thurn-Taxisů, kde škola sídlí.

Setkání se zúčastnila řada představitelů zahraničních ambasád a dominovaly mezi nimi státy Latinské Ameriky, včetně velvyslanců Argentiny nebo Chile. „Máme partnerství s mnoha latinsko-americkými školami a institucemi,“ vysvětlil Miller, proč se škola s anglickým vyučovacím jazykem těší takové pozornosti španělsky mluvících zemí, a dodal: „Snažíme se také, aby v rámci českého předsednictví EU proběhl summit s Latinskou Amerikou.“

V inaugurační projevu nový rektor, který před tím dlouhá léta vedl Palackého Univerzitu v Olomouci, kladl důraz na potřebu větší spolupráce soukromého a veřejného sektoru ve školství. „Moc rád bych například viděl více společných vzdělávacích nebo vědeckých projektů, společné studijní programy nebo koordinaci v záležitosti uznávání zahraničního středoškolského vzdělání pro studium vysokých škol,“ řekl listu Miller, který do vysoké školy s akreditací v ČR a USA, v níž studují lidé více než 80 národností, přichází s velkými ambicemi.

 

red.

Podobné příspěvky

Anglo-americká VŠ uspěla v největším online světovém žebříčku vysokých škol U-Multirank 2022

Afri

Anglo-americká vysoká škola vypsala stipendia pro ukrajinské studenty

Afri

Pražská Anglo-americká vysoká škola láká absolventy na mezinárodní studijní prostředí a výuku v angličtině

Afri