Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Školství

Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů Praha zajišťuje vzdělávání v ukrajinštině

gymnazium

Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů Praha (GMVV) patří mezi školy, které jako první zareagovaly na aktuální příliv ukrajinských uprchlíků do Česka. Za účasti ukrajinského velvyslance Jeho excelence Jevhena Perebyjnise otevřelo již druhou třídu pro ukrajinské děti. Škola také zaměstnává 6 ukrajinských učitelů a zajišťuje ubytování pro 6 rodin. Všechny aktivity GMVV koordinuje s Domem národnostních menšin.

Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů Praha zajišťuje vzdělávání v ukrajinštině. Výuka probíhá na prvním i druhém stupni

studentiProgram pro prvostupňové vzdělávání probíhá ve škole už od začátku března. Dnešním dnem GMVV zahajuje ostrou simultánní výuku pro první i druhý stupeň. Kromě toho projekt zahrnuje celou řadu mimoškolních aktivit pro děti i jejich rodiče.

Naše škola zareagovala na nastalou situaci mezi prvními. Chceme pomoct Praze 13, která se kvůli uprchlické vlně z Ukrajiny potýká s přeplněnými kapacitami školek a předškolních zařízení. Momentálně máme otevřené dvě třídy s celkem 28 studenty a zaměstnáváme 6 ukrajinských učitelů,“ řekl jednatel školy Šimon Zajíček.

Škola pro výuku ve speciálních třídách zaměstnává ukrajinské učitele. Děti tak mají možnost studovat v jejich mateřském jazyce.  Kromě samotného vzdělávání jsou pro zájemce k dispozici také odpolední aktivity – například sportovní kurzy nebo lekce jógy.

red.

 

Podobné příspěvky

Afghánští uprchlíci i Latinská Amerika, zájem o studium v Praze roste

Aleš Fritscher

„Demokracie mýma očima“ míří do českých škol

Aleš Fritscher

Platforma Začni učit! řeší nedostatek učitelů

Aleš Fritscher