Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Školství

Na Anglo-americké vysoké škole v Praze začíná nový akademický rok

Nový akademický rok začal výukou na pražské Anglo-americké vysoké škole (AAU) tradičně již 31. srpna, což činí AAU pravděpodobně první vysokou školou v Česku, která zahajuje podzimní semestr. Není to jediné prvenství AAU, která letos jako jediná česká soukromá vysoká škola uspěla v globálním žebříčku THE Impact Rankings 2023 (Times Higher Education), který každoročně hodnotí vysoké školy podle šíře a intenzity naplňování Cílů udržitelného rozvoje OSN. AAU uspěla zejména na poli rovnoprávného zastoupení mužů a žen na vedoucích pozicích, ale i jako instituce podporující mír a spravedlnost.

Anglo-americká vysoká škola ve svém kampusu přivítá přes 800 studentů z více než 70 zemí světa

Diverzita je jednou ze základních charakteristik a předností AAU. Zatímco vytváření rovných příležitostí pro muže a ženy je běžné na všech školách, tak nediskriminace transgender osob ještě všude ne,“ řekl rektor univerzity doc. Jiří Schwarz. Na AAU, kde výuka probíhá výhradně v angličtině, se navíc setkávají studenti více než 70 různých národností, přičemž vztahy mezi nimi jsou harmonické. Přispívá k tomu i organizace diskusních fór, na nichž si studenti diskutují palčivé problémy dnešní doby.”

Ve svém kampusu AAU očekává více než 800 studentů z desítek zemí celého světa, z nichž přes 160 své studium na AAU letos zahajuje. Nejpočetnější skupinu tradičně tvoří studenti z USA, jejichž podíl je téměř poloviční. Českých a slovenských studentů studuje na AAU zhruba 11 %. Největší zájem je na škole s americkou i českou akreditací o studium oboru Business Administration (36,6 %) a Mezinárodní vztahy (22,17 %).

Anglo-americká_vysoká_školaPozici AAU na evropském vzdělávacím trhu v loňském roce upevnilo prodloužení prestižní americké akreditace WSCUC, která akredituje takové renomované vysoké školy, jakými jsou Stanford University, University of California, Berkeley nebo Chapman University, s níž AAU poskytuje společný MBA program, o dalších osm let. Za velký úspěch vedení AAU považuje také umístění v pátém ročníku žebříčku THE Impact Rankings, který hodnotil přes 1500 univerzit ze 112 zemí či regionů.

‚‚Umístění v tomto žebříčku je pro nás povzbuzením, že i malé soukromé vysoké školy se mohou umístit v globálních žebříčcích,“ doplnil docent Schwarz. „Děkuji našim zaměstnancům a studentům, kteří se aktivně angažují ve výzkumných projektech s respektem k životnímu prostředí a principům udržitelnosti. Je to především ocenění jejich práce.”

THE Impact Rankings byl založený v roce 2019 a je jediným světovým žebříčkem, který hodnotí univerzity s ohledem na Cíle udržitelného rozvoje (SDGs) OSN. Žebříček nabízí srovnání univerzit a jejich činnosti a úspěchů ve čtyřech obsáhlých oblastech: výzkum, řízení, osvěta a výuka. Výsledky svého zkoumání organizace zveřejňuje každoročně během dubna až června. V letošním roce bylo do hodnocení zahrnuto celkem 1 591 univerzit ze 112 zemí/regionů.

Karel Smetana
Media:list s.r.o.

Anglo-americká vysoká škola, z.ú., v angličtině Anglo-American University, byla založena v roce 1990, a je tak nejstarší soukromou vysokou školou s anglickým studijním programem v ČR. Ve svých studijních oborech (hospodářská správa, právo, mezinárodní vztahy a diplomacie, humanitní studia, žurnalistika a vizuální umění) nabízí studentům vzdělání v souladu s americkými vzdělávacími standardy v malých, interaktivně vedených studijních skupinách.

AAU jako první evropská vzdělávací instituce získala v roce 2016 prestižní americkou akreditaci WSCUC, která akredituje takové renomované vysoké školy, jakými jsou Stanford University, University of California, Berkeley, nebo Chapman University, s níž AAU poskytuje společný MBA program.

Podobné příspěvky

Proč v ČR marníme podnikatelské talenty?

Afri

V Praze se otevřela nová škola kombinující prezenční a distanční výuku

Afri

Stát dá na školní potřeby prvňáků letos 500 korun

Afri