Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Školství

Na Anglo-americké vysoké škole začali studovat afghánští uprchlíci

studenti

V jarním semestru zahájili studium na Anglo-americké vysoké škole v Praze (AAU) dva afghánští uprchlíci, a to v oborech Business Administration a International Relations, poté co splnili podmínky přijetí na AAU a kritéria pro udělení stipendia pokrývající školné a náklady na ubytování po celou dobu studia.

Tato stipendia AAU vypsala jako iniciativu pomoci lidem, kteří byli vloni v srpnu v rámci záchranné operace dopraveni do České republiky z Afghánistánu. Hodnota těchto dvou stipendií na tři roky činí 1,3 milionu korun.

Administrativně nešlo o snadný proces, ale po půl roce intenzívní spolupráce s Ministerstvem vnitra ČR a dalšími státními orgány se nám podařilo náš závazek naplnit. Osobně navíc vítám, že úspěšní uchazeči jsou vysoce motivovaní a budou obohacením naší školy,“ uvedl doc. Jiří Schwarz, rektor Anglo-americké vysoké školy v Praze. „Tímto krokem však naše humanitární iniciativa a projevy odpovědnosti vůči prostředí, v němž působíme, včetně mezinárodní akademické komunity, nekončí. Reagujeme na vážné ekonomické důsledky ruské agrese na Ukrajině a vypsali jsme deset stipendií pro uprchlíky, resp. studenty z Ukrajiny,“ doplnil Jiří Schwarz.

AAU je kosmopolitní vysokou školou s nejvyšším podílem zahraničních studentů ze všech českých univerzit a vysokých škol. Škola dlouhodobě usiluje o zrovnoprávnění podmínek studia v ČR pro zahraniční uchazeče a studenty, protože vývoz české vzdělanosti do zahraničí považuje nejen za významný ekonomický přínos pro ČR, ale také za její dobrou reklamu v zahraničí a za efektivní nástroj pro otevírání obchodních příležitostí pro české firmy v cizině.

 AAU

Anglo-americká vysoká škola, z.ú., užívající v angličtině název Anglo-American University, byla založena v roce 1990, a je tak nejstarší soukromou vysokou školou s anglickým studijním programem v ČR. Ve svých studijních oborech (hospodářská správa, právo, mezinárodní vztahy, humanitní studia, žurnalistika a další) nabízí studentům výuku v souladu s americkými vzdělávacími standardy v malých, interaktivně vedených studijních skupinách.

 AAU jako první evropská vzdělávací instituce získala v roce 2016 prestižní americkou akreditaci WSCUC, která akredituje takové renomované vysoké školy, jako je Stanford University, University of California, Berkeley nebo Chapman University, s níž AAU poskytuje společný MBA program.

 Media/List s.r.o.

 

 

 

 

 

Podobné příspěvky

Stát dá na školní potřeby prvňáků letos 500 korun

Afri

„Demokracie mýma očima“ míří do českých škol

Afri

Konec biflování, vzkazují děti

Afri