Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Školství

Nejlepší florista České republiky je z pražského Jarova

Filip Hrouda

Letos uplynulo 50 let od založení nejprestižnější soutěže mistrovství floristiky České republiky Děčínská kotva. Jubilejní ročník se konal mezi 15. a 17. zářím a zcela ho ovládl třiadvacetiletý Filip Hrouda. Student Střední odborné školy Jarov si odnesl několik prvních míst a vybojoval titul mistra floristiky České republiky.

Nejlepší florista České republiky je z pražského Jarova

Letošního klání se zúčastnilo celkem 23 soutěžících  – 17 žáků floristických středních odborných škol a šest profesionálních floristů. Mezi nimi vyčníval Filip Hrouda, který navštěvuje první ročník nástavbového studia zahradnického oboru Střední odborné školy Jarov v Praze 9. „Filip byl pro tým naší školy velikou oporou. Dařilo se mu ve všech čtyřech disciplínách soutěže – za kytici a květinovou bránu si odnesl druhá místa, ve volné soutěžní disciplíně a dekoraci v exteriéru už ale stál na stupních vítězů nejvýše. Zároveň dostal ocenění za kreativitu od časopisu Profi florista a Floristika. Celkové první místo ale nebylo ještě to nejlepší. Filip v silné konkurenci vybojoval ten nejcennější titul, který naše škola za celých 50 let historie této soutěže nikdy nezískala, a stal se mistrem floristou České republiky,“ řekl Miloslav Janeček, ředitel Střední odborné školy Jarov (SOŠJ).

Vedle Filipa Hroudy se soutěže zúčastnily také dvě jeho spolužačky – žákyně čtvrtého ročníku Karolína Humešová si odnesla dvě třetí místa a Natálie Dvorníková ze třetího ročníku se umístila v disciplíně Dekorace pro nevěstu na celkovém pátém místě. „Konkurence v letošním ročníku byla obrovská, o to víc si vážím získaného titulu. Na floristice mě baví kreativita a možnost i v disciplínách na konkrétní téma vtisknout do vazby kus svého vkusu a osobnosti. Pokud mnou uvázaná květina nebo dekorace vykouzlí někomu úsměv na tváři, je to přidaná hodnota navíc,“  uvedl Filip Hrouda, mistr floristiky České republiky.

Mgr. Petra Ďurčíková

STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA JAROV, www.skolajarov.cz

Střední odborná škola Jarov spojuje hned několik různorodých zaměření – stavební, dřevařské, zahradnické a sportovní. Nabízí vzdělávání ve čtyřletých studijních a tříletých učebních oborech. Studijní obory jsou zakončeny maturitou, učební obory výučním listem. Na tříleté učební obory se dá navázat v rámci dvouletého denního nástavbového studia zakončeného maturitou. Škola zároveň zajišťuje výuku v oborech určených absolventům speciálních základních škol nebo žákům se specifickými vzdělávacími potřebami.

Učební obory: instalatér, kamnář, klempíř, kominík, malíř, montér vodovodů a kanalizací, pokrývač, podlahář, sklenář, strojírenské práce, tesař, truhlář, zahradník, zámečník, zedník. Maturitní obory: dřevostavby, management ve sportu, management ve stavebnictví, stavební obnova, technická zařízení budov, zahradnictví.

Podobné příspěvky

Mnoho cizinců na českých školách končí mimo vzdělávací systém

Afri

Na kosmopolitní vysoké škole v ČR probíhají promoce naživo i online

Afri

„Demokracie mýma očima“ míří do českých škol

Afri