Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Školství

Otis EMEA posiluje svůj závazek vůči STEM oborům

OTIS

Otis Worldwide Corporation (NYSE: OTIS), světový lídr v oblasti výroby, instalace a servisu výtahů a eskalátorů, daroval v rámci svých ESG aktivit pražské Univerzitní základní škole Lvíčata 43 robotů pro podporu vzdělávání ve STEM oborech, konkrétně pro výuku informatiky a vědy.

Základní škole Lvíčata při ČVUT firma darovala 43 robotů pro výuku informatiky a robotiky

Dar celkem 43 robotů typu mBOT2 poskytl Univerzitní základní škole Lvíčata, jejímž zřizovatelem je České vysoké učení technické, region EMEA (Evropa, Střední Východ a Afrika) společnosti OTIS, a to v rámci CSR aktivit v roce 2023. Škola roboty využije pro výuku informatiky, robotiky a vědy v rámci prvního stupně školy.

Dar převzala ředitelka UZŠ Lvíčata, Ilona Ali Bláhová, spolu s učitelkou předmětu věda Jindrou Černou a třemi žáky UZŠ Lvíčata. Jsme rádi, že si OTIS pro spolupráci vybral právě naší školu. Pro děti je už od útlého věku důležité, aby si vše mohli vyzkoušet v praxi a aby to pro ně byla i zábava. Práce s roboty oba atributy splňuje a to je dobrý základ pro to, aby si IT či jinou oblast ve STEM naši žáci i žákyně zamilovali, řekla Ilona Ali Bláhová, ředitelka UZŠ Lvíčata při ČVUT.

Předání robotů mBOT2  zástupcům Lvíčat je součástí CSR aktivit společnosti OTIS v České republice.

Mentoři firmy aktuálně pomáhají týmu studentů gymnázia Nový PORG soutěžícímu ve třetím ročníku studentské výzvy společnosti Otis s názvem Made to Move Communities (MTMC).

Program MTMC rozšiřuje školní osnovy v oblasti STEM tím, že v rámci projektu propojuje studenty s mentory společnosti Otis, aby společně vyvíjeli udržitelná řešení reálných problémů mobility, s nimiž se setkávají ve svém okolí, ve svých komunitách. Od zahájení programu MTMC v roce 2021 do něho společnost Otis zapojila v rámci dobrovolnických aktivit více než 420 mentorů a na 300 studentů a udělila více než 30 finančních grantů úspěšným týmům. Ve třetím ročníku programu Made to Move Communities™ poskytují právě nyní experti společnosti Otis mentoring více než 250 studentům po celém světě. Ti se snaží vyvinout řešení problémů spojených se změnou klimatu, jež ovlivňují mobilitu.

V regionu EMEA se výzvy MTMC účastní 6 škol z měst Jeddah, Paříž, Londýn, Milán, Varšava a Praha. Účastnící se školy budou oceněny finančními granty na podporu STEM předmětů ve výši od 5 000 dolarů až po 25 000 dolarů pro vítězný tým.

Studenti z gymnázia Nový PORG, podporovaní čtyřmi mentory z týmu Otis v České republice představí své řešení koncem března. “Věříme, že propojení výuky s praxí je skvělým způsobem, jak mladé lidi zapojit do vědy a techniky. Chceme, aby si studenti mohli technické obory vyzkoušet a ve věku, kdy se rozhodují o svém budoucím směřování, zažít pocit, že to, co postavili nebo naprogramovali, funguje,” dodal František Čech, generální ředitel společnosti Otis Česká republika a Slovensko.

Dar je, podobně jako studentská výzva Made to Move Communities™, v níž letos soutěží i tým pražského gymnázia Nový PORG, součástí celofiremní strategie v oblasti CSR.   

Martina Beranová

 

O společnosti Otis

Otis je přední světovou společností v oblasti výroby, instalace a servisu výtahů a eskalátorů. Denně přepravíme 2 miliardy lidí a udržujeme více než 2,1 milionu fungujících jednotek po celém světě, což je největší servisní portfolio v oboru. Centrála společnosti sídlí v americkém Connecticutu, společnost zaměstnává celkem 69 000 lidí včetně 41 000 expertů v terénu pracujících na uspokojení potřeb zákazníků i cestujících ve více než 200 zemích a teritoriích světa.

O STEM oborech

STEM je zkratka pro vědu a technické obory (Science, Technology Engineering, Mathematics). Právě ty jsou pro rozvoj smart technologií klíčové, studie společnosti Microsoft však ukazuje, že již v roce 2030 bude světu chybět 50 milionů kvalifikovaných pracovních sil právě v těchto

Podobné příspěvky

Na Anglo-americké vysoké škole začali studovat afghánští uprchlíci

Afri

Kde vysvědčení ze základky ztratilo na váze?

Afri

Nejlepší florista České republiky je z pražského Jarova

Afri