Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Školství

Žáci z pražských škol zabodovali v celostátní soutěži IT-SLOT

IT-SLOT_12_rocnik

V prvním kole celonárodní soutěže IT-SLOT pro žáky 8. a 9. tříd otestovalo své znalosti z informatiky, matematiky a logiky rekordních 4963 dětí ze 127 základních škol napříč Českem. Padesátka nejlepších řešitelů se utká o hodnotné ceny pro sebe i své školy ve finále 8. prosince na půdě organizátora soutěže – Soukromé střední školy výpočetní techniky v Praze.

Žáci z pražských škol zabodovali v celostátní soutěži IT-SLOT

Své zástupce bude mít ve finálovém klání 35 škol z 13 krajů. „Po loňském ročníku, který proběhl kompletně on-line a s výrazně nižší účastí v důsledku koronakrize, jsme z obrovského zájmu škol o letošní 12. ročník soutěže IT-SLOT nadšení. Pro nás je to ujištění, že pokud školy fungují v obvyklém režimu, podobné zpestření výuky a zábavné vzdělávání vítají. Každý rok přijíždějí finalisté v doprovodu svých učitelů z nejrůznějších koutů republiky a během finále i slavnostního předávání cen panuje výborná atmosféra,“ uvedl Martin Vodička, ředitel Soukromé střední školy výpočetní techniky (SSŠVT).

Letošní čísla přihlášených žáků do soutěže IT-SLOT překonala i ta z roku 2019, kdy soutěžilo 3860 dětí ze 115 škol. Soutěž nyní opět probíhá dvoukolově. Za sebou mají děti první kolo, které se uskutečnilo formou on-line testu. Na 25 úloh ze Systému Logických OTázek (odtud název soutěže IT-SLOT), spadajících do oborů informatiky a matematiky, měli žáci 30 minut. „Do první padesátky finalistů se letos dostali soutěžící, kteří měli alespoň 21 správných odpovědí z 25, při rovnosti bodů pořadí určoval čas. Z některých škol se mezi nejlepšími umístilo více žáků, v takovém případě ctíme podobné pravidlo jako na olympiádách – do finále může škola vyslat nanejvýš tři zástupce, zbylá místa se tak uvolní dalším žákům ‚pod čarou‘. Máme školy, které s námi soutěží několik let a dlouhodobě se drží na špici výsledků, což je výborná vizitka pro tamější učitele technických předmětů, stále ale také přibývají nově registrované, které mohou překvapit,“ dodal Martin Vodička.

Finále soutěže IT-SLOT s padesáti nejlepšími řešiteli z prvního kola proběhne 8. prosince v učebnách Soukromé střední školy výpočetní techniky v Praze 9 na Proseku. Ve hře je například vysoce výkonný tablet Lenovo pro vítěze a 14palcový notebook Dell s pokročilými aplikacemi pro jeho školu. Slavnostní vyhlášení a předání cen proběhne bezprostředně po finále soutěže za účasti žáků, jejich doprovázejících pedagogů, organizátorů a partnerů soutěže.

Mgr. Eliška Crkovská

Podobné příspěvky

Nový rektorem VŠE je komunikačně zdatný Dvořák, přední tuzemský expert na finance  

Afri

Mnoho cizinců na českých školách končí mimo vzdělávací systém

Afri

Jak se se online výukou popasovali senioři?

Afri