Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Politika Středočeský kraj

Kateřina Valachová navštívila seniory a fandila při fotbale

Hned několika středočeských akcí se během soboty zúčastnila Kateřina Valachová, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy v letech 2015 až 2017 a dvojka na středočeské kandidátce ČSSD do říjnových voleb.

Dopoledne se v Mělníku seznámila se každodenním životem v Senior-komplexu. Povídala si se zdejšími obyvateli i zdravotními sestřičkami a pečovatelkami. Odsud se přemístila na sraz veteránů v Beach Parku Mlékojedy.

„Ta velká americká auta vlastně člověk zná jen z filmů a mnohdy si jejich reálnou velikost nepředstaví. Určitě budou mít problém na zúžené D1,“ glosovala Kateřina Valachová spolu s návštěvníky naleštěný Buick či pravý americký Mustang. Mezi návštěvníky byla řada rodin s dětmi. A ačkoliv jsou prázdniny, využila bývalá ministryně čas k debatě s nimi o vzdělávání a jejich zkušenostech v mateřských a základních školách.

Odpoledne v Tišicích se pak neslo ve znamení fotbalového turnaje o pohár pana starosty Pavla Končela. Kateřina Valachová držela pěsti místnímu mužstvu.

I na další akci si mohla vybrat, komu fandit. A to při bitvě rytířů Mělnických v Hořínském parku. Atmosféra zdejšího parkového areálu s kulisou zámku i zbudovaného vojenského ležení perfektně dotvářela skvělou atmosféru akce. Vedle návštěvníků akce se pohybovali i středověce odění rytíři, obchodníci či úžasní chovatelé dravců, jejichž okřídlení svěřenci si mnohdy zahráli i ve filmových pohádkách či hororech.

Poslední zastávka byla ve Zdibech, kde se degustovalo celkem 11 soutěžních gulášů při 3. Zdibském kotlíku. Ochutnávku si Kateřina Valachová pochopitelně nenechala ujít. A to nejen proto, že o nejlepším guláši musela rozhodovat jako jedna z porotkyň. V porotě mimochodem seděla se slovenskou moderátorkou Zuzanou Belohorcovou a také s autorkou populárních kuchařek Janou Florentýnou Zatloukalovou. Atmosféra ve Zdibech byla skvělá a areál místního sportoviště po slavnostním předání cen ještě poté žil tradiční vesnickou zábavou. JE

Podobné příspěvky

Podle MMF by už rozpočet na rok 2022 měl zahrnovat obnovení superhrubé mzdy

Afri

V Úvalech u Prahy přibylo 50 míst pro děti v nové mateřské škole Cukrovar

Šebík

„Embéčko“ proměnilo Mladou Boleslav ve velkoměsto

Afri