Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Středočeský kraj Tiskové Zprávy

Nadační fond pro fotbalovou mládež dostane od kraje dva miliony korun

Na finanční podporu Středočeského kraje se mohou těšit mládežnické fotbalové kluby, které se účastní soutěží a žákovských turnajů řízených Středočeským krajským fotbalovým svazem a Okresními fotbalovými svazy. O celkové částce 2 miliony korun rozhodli krajští zastupitelé na svém jednání v pondělí 23. února 2015. „Mladí fotbalisté budou moci tyto peníze využívat na úhradu svých cestovních nákladů prostřednictvím Nadačního fondu pro fotbalovou mládež Středočeského kraje,“ uvedl hejtman Miloš Petera (ČSSD).

Nadační fond bude kompenzovat mládežnickým klubům část nákladů za dopravu na soutěže a turnaje a bude moci finančně podpořit také další mládežnické akce pořádané Středočeským fotbalovým svazem, Okresními fotbalovými svazy a jejich členskými kluby.

„Rozhodně je to výrazná pomoc jak pro zachování, tak i rozvoj tohoto celorepublikově oblíbeného sportu,“ prohlásil náměstek hejtmana pro školství Milan Němec (ČSSD) s tím, že náklady klubů při cestách po soutěžích v kraji jsou vzhledem k velikosti kraje enormní. „Finanční pomoc kraje pomůže klubům zúčastňovat se co nejvíce zápasů a ve výsledku přispěje i k rozvoji mladých fotbalových talentů,“ dodal náměstek Němec. Naznačil, že by kraj s touto formou finanční podpory chtěl pokračovat i v letech 2016 a 2017.

Středočeský krajský fotbalový svaz je největším regionálním subjektem v rámci Fotbalové asociace ČR. Organizuje fotbalové soutěže v kraji a sdružuje 20 199 členů v mládežnických kategoriích a 281 družstev. Zastřešuje 12 okresních fotbalových svazů, ve kterých působí 1 827 družstev.

Podobné příspěvky

Tesco od července zahájilo nákupy on-line

Aleš Fritscher

Konec mentolových cigaret? Česko bez příchutí nezůstane

Aleš Fritscher

Globus se věnuje budování ucelené nabídky veganských potravin dlouhodobě

Aleš Fritscher