Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Středočeský kraj Tiskové Zprávy

Prezident Miloš Zeman zahájil třídenní návštěvu středních Čech, v úvodu besedoval se starosty a krajskými zastupiteli

Třídenní návštěvu Středočeského kraje zahájil v úterý 28. dubna 2015 prezident České republiky Miloš Zeman s chotí Ivanou. Před budovou středočeského krajského úřadu ve Zborovské ulici v Praze na Smíchově prezidentský pár krátce po desáté hodině přivítali hejtman Středočeského kraje Miloš Petera s manželkou Evou.

V úvodu své druhé návštěvy ve středních Čechách se prezident Miloš Zeman v sídle kraje nejprve krátce setkal s hejtmanem Milošem Peterou (ČSSD). Poté v jednacím sále zastupitelstva besedoval se členy zastupitelstva kraje a nově zvolenými starosty středočeských měst a obcí.

„Vážím si toho, že ve Středočeském kraji, na rozdíl od většiny ostatních regionů, přibývají obyvatelé. Chválím vedení kraje za to, že jako jediní proplácíte školní jízdné. Oceňuji vás také za podporu učňovského školství, zejména technických oborů. A v neposlední řadě vás také chválím, že usilujete o koupi zámku v Přerově a že stavíte dva nové domovy důchodců – v Rakovníku a v Uhlířských Janovicích,” řekl prezident Miloš Zeman v úvodním projevu před krajskými zastupiteli a starosty.

Účastníci setkání s prezidentem se v diskuzi ptali například na jeho názor na transatlantické partnerství, na přijetí eura Českou republikou či na jeho názor na výstavbu rychlodráhy Praha – Kladno. „Osobně se domnívám, že dvacet miliard korun, kolik by měla rychlodráha na Kladno stát, by se mělo raději investovat na co nejrychlejší dokončení Pražského silničního okruhu,“ odpověděl prezident.

Na závěr setkání s krajskými zastupiteli a středočeskými starosty se prezident Miloš Zeman podepsal do Pamětní knihy Středočeského kraje. Poté hejtman Miloš Petera daroval prezidentovi

šachy s figurkami v dobových uniformách z bitvy u Kolína, neboť právě v Kolíně se prezident Zeman narodil. Hejtman od prezidenta dostal čajový servis.

Následovalo setkání prezidenta republiky s řediteli příspěvkových organizací Středočeského kraje ze sociální oblasti a zdravotnictví a se zástupci odborů. Z budovy středočeského krajského úřadu se prezident Zeman a jeho hostitel hejtman Petera vydali na návštěvu Kladna a následně do Rakovníka.

Manželka prezidenta Ivana Zemanová má samostatný program. Během úterý navštívila v doprovodu Evy Peterové, manželky hejtmana, Rehabilitační ústav v Kladrubech u Vlašimi, kde za výkladu ředitele léčebny Jakuba Pětiokého zhlédly práci s klienty na robotických terapeutických zařízeních Lokomat a Ekso, 3D ruku a další moderní rehabilitační pomůcky.

Poté Ivana Zemanová a Eva Peterová zavítaly do Záchranné stanice Českého svazu ochránců přírody Vlašim, kde si prohlédly detašované pracoviště s operačními sály a přechodným ubytováním pro zraněná zvířata. Po společném obědě navštívily ParaZOO Českého svazu .

ZDROJ: STŘEDOČESKÝ KRAJ
IMG_2812

Podobné příspěvky

MČ PRAHA 3 získala Cenu děkana Zahradnické fakulty univerzity MENDELU

Afri

Nezmeškejte příležitost najít na veletrhu FOR ARCH nové obchodní partnery!

Afri

Praze vzniká v rámci humanitární pomoci Turecku a Sýrii další sběrné místo

Afri